REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Steve Bannon zaproszony na Uniwersytet Chicagowski

Steve Bannon zaproszony na Uniwersytet Chicagowski

-

fot. EPA/JIM LO SCALZO

Były doradca prezydenta Trumpa, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i poglądów Steve Bannon, przyjął zaproszenie na debatę organizowaną na Uniwersytecie Chicagowskim. Data wydarzenia nie jest jeszcze znana, ale zaproszenie Bannona już wywołało protesty studentów i wykładowców.

Steve Bannon, były strategiczny doradca prezydenta Donalda Trumpa, weźmie udział w debacie organizowanej przez Booth School of Business, działającej na Uniwersytecie Chicagowskim. Bannon został zaproszony przez profesora Luigiego Zingalesa, który będzie moderatorem uniwersyteckiej debaty na temat ekonomicznych korzyści globalizacji i imigracji.

Zaproszenie Steve’a Bannona, znanego z kontrowersyjnych ultrakonserwatywnych poglądów i wypowiedzi, wywołało falę krytyki i studenckich protestów. Kilkadziesiąt osób protestowało 25 stycznia przeciwko zaproszeniu Bannona na uniwersytecki kampus, a profesor politologii Cathy Cohen napisała w studenckim periodyku „The Maroon”: „Bannon jest związany z ideologią białej supremacji. Należy postawić pytanie – kiedy wolność wypowiedzi zamienia się w mowę nienawiści?”.

Władze uniwersytetu podtrzymują zaproszenie dla Bannona, tłumacząc je chęcią zaprezentowania studentom różnych poglądów i stanowisk oraz wolnością wypowiedzi. Data debaty z udziałem Steve’a Bannona nie została ogłoszona.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks