REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sterigenics zamyka swój oddział w Willowbrook

Sterigenics zamyka swój oddział w Willowbrook

-

Władze firmy Sterigenics w poniedziałek wydały oficjalne oświadczenie, w którym ogłosiły, że firma zamyka działający od 30 lat oddział w podchicagowskiej miejscowości.

W lutym zakład Sterigenics, który od ponad trzech dekad zajmował się gazową sterylizacją sprzętu medycznego, został zamknięty z powodu podwyższonej emisji szkodliwego dla zdrowia, silnie karcynogennego tlenku etylenu. Wielu mieszkańców okolicy, w której działał zakład, od lat skarżyło się, że ekspozycja na trujące chemikalia doprowadziła ich lub ich bliskich do zachorowania na raka.

REKLAMA

Agencja Ochrony Środowiska stanu Illinois (Environmental Protection Agency, EPA) zatwierdziła ponowne otwarcie Sterigenics, o ile zainstalowany zostanie sprzęt ograniczający emisję gazu. Jednak przedstawiciele Sterigenics ogłosili, że firma nie mogła osiągnąć porozumienia w sprawie przedłużenia umowy najmu obiektu. Jednocześnie poinformowano, że firma nie będzie dążyć do otwarcia drugiej lokalizacji w Willowbrook.

Jesienią ubiegłego roku prokurator generalny Illinois oraz prokurator powiatu Du Page zaskarżyły Sterigenics w związku z powodowaniem, zagrożeniem lub dopuszczaniem zanieczyszczeń. Wskaźnik zachorowań na nowotwory w Willowbrook jest najwyższy w Illinois i 19. w USA, pod względem średniej liczby chorych.

Siedziba Sterigenics znajduje się w Oak Brook. Firmą matką jest Sotera Health z Ohio, dawniej Sterigenics International.

(ar, jm)

Na zdjęciu: Siedziba Sterigenics w Willowbrook
fot.Google Maps

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks