REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stanowy Senat opowiedział się ze zniesieniem zmiany czasu

Stanowy Senat opowiedział się ze zniesieniem zmiany czasu

-

Stanowy Senat przegłosował we wtorek ustawę z zapisem zniesienia zmiany czasu w Illinois i utrzymaniem na stałe czasu letniego (daylight saving time). Za zniesieniem było 44 senatorów, a dwóch opowiedziało się przeciw.

„Zmiana czasu dwa razy w roku ma poważny wpływ na zdrowie i produktywność” – argumentował stanowy senator Andy Manar. Demokrata z Bunker Hill jest autorem projektu ustawy. Jest w niej zapis, że przejście na czas letni (daylight saving time) w drugą niedzielę marca (8 marca 2020 r.) byłoby ostatnią zmianą czasu w Illinois.

REKLAMA

Senacka ustawa (SB 533) trafi teraz pod głosowanie w stanowej Izbie Reprezentantów. Nawet po podpisaniu jej przez gubernatora J.B. Pritzkera, wejście nowego prawa w życie wymaga zgody rządu federalnego.

Zmianę czasu w Stanach Zjednoczonych reguluje ustawa Uniform Time Act, która została uchwalona przez Kongres w 1966 r. Zniesienie zmiany czasu w Illinois wymaga uchwalenia przez Kongres poprawki do tej ustawy.

Podobnie było w przypadku Arizony i Hawajów, które są jedynymi stanami wyłączonymi ze zmiany czasu. Ponad 35 stanów w 2019 r. podejmowało próby ustawodawcze mające na celu rezygnację zmiany czasu.

(tos)

fot.Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks