REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stanowy program pomocy dla rodzin

Stanowy program pomocy dla rodzin

-

Program Help for Illinois families czeka na wnioskodawców. Sprawdź, czy się kwalifikujesz.

Administracja J.B. Pritzkera, we współpracy z Departamentem Handlu i Możliwości Ekonomicznych stanu Illinois (Department of Commerce and Economic Opportunity, DCEO) uruchomiła nowy program, który ma pomóc rodzinom w uregulowaniu płatności za niezbędne w gospodarstwie domowym usługi podczas pandemii COVID-19.

REKLAMA

2147483647 clicks

Oparty na stanowym Programie Pomocy Energetycznej dla Domów o Niskich Dochodach (LIHEAP) oraz programie Community Services Block Grant (CSBG) program zapewnia środki rodzinom potrzebującym pomocy w nagłych wypadkach. Środki te mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów rachunków za media, czynsz, tymczasowe lokum, żywność i inne potrzeby gospodarstw domowych.

Od teraz o pomoc można wnioskować poprzez formularz online – sposób ten ma ułatwić i przyspieszyć ubieganie się o pomoc. Należy jednak pamiętać, że fundusze mogą być ograniczone w niektórych obszarach stanu, a wypełnienie formularza nie jest gwarancją otrzymania pomocy.

Do pomocy kwalifikują się gospodarstwa domowe, w których dochód wszystkich jego członków przed odliczeniem podatku w ciągu 30 dni przed złożeniem wniosku jest równy bądź niższy 200 proc. federalnego poziomu ubóstwa. W praktyce oznacza to, że do pomocy kwalifikować się będzie jednoosobowe gospodarstwo domowe o dochodzie brutto 2127 dolarów, dwuosobowe o dochodzie 2873 dolarów, 3-osobowe o dochodzie 3620 dolarów i 4 osobowe o dochodzie 4367 dolarów.

Żeby złożyć wniosek, potrzebne są dokumenty, takie jak karty social security dla każdego członka rodziny, dokument poświadczający wysokość zarobków w ostatnim miesiącu, czek albo kopia czeku poświadczająca stałą kwotę dochodu (w tym np. zasiłki SSA, VA, DHS), wszelkie inne dokumenty poświadczające dodatkowy dochód, a także rachunki lub dowód wynajmu, które są przedmiotami wniosku.

Pomoc realizują lokalne agencje w całym stanie. Zwiększone progi kwalifikowalności do pomocy mają na celu pomoc większej liczbie gospodarstw domowych odczuwających kłopoty ze względu na pandemię. Wszystkie wnioski rozpatrywane są według kolejności zgłoszenia i w zależności od dostępności funduszy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej stanu: www2.illinois.gov/dceo/CommunityServices/HomeWeatherization/CommunityActionAgencies/Pages/helpIllinoisFamilies.aspx

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2131915740 views

REKLAMA

REKLAMA

2131915755 views

REKLAMA

REKLAMA

2133712075 views

REKLAMA

2131915765 views

REKLAMA

2131915768 views

REKLAMA

2131915772 views