REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stanowy parlament poparł konsolidację funduszy emerytalnych

Stanowy parlament poparł konsolidację funduszy emerytalnych

-

Gubernator J.B. Pritzker nazwał “ważnym krokiem w kierunku stabilnej przyszłości fiskalnej Illinois” uchwalenie przez stanowych legislatorów ustawy, która umożliwia konsolidację prawie 650 funduszy emerytalnych policjantów i strażaków z różnych miejscowości.

Pritzker przedstawił swój plan w ubiegłym miesiącu, wzywając ustawodawców do jego przyjęcia na ostatniej jesiennej sesji w tym roku. Ustawa w czwartek została uchwalona w stanowym Senacie stosunkiem głosów 42-12. W Izbie Reprezentantów przyjęto ją w środę stosunkiem 96-14. Teraz trafiła na biurko gubernatora do podpisu.

REKLAMA

W ustawie jest zapis o połączeniu w celach inwestycyjnych 650 funduszy emerytalnych pracowników lokalnych agencji bezpieczeństwa w dwa stanowe: jeden dla policjantów a drugi dla straży pożarnej.

Gubernator przekonuje, że dzięki konsolidacji zmniejszone zostaną wydatki związane z zarządzaniem kilkuset funduszy. Zwiększone zostaną za to możliwości inwestycyjne. W ciągu pięciu lat zyski mają wzrosnąć z 820 milionów do 2,5 miliarda dol. Pritzker wskazywał, że dzięki konsolidacji zostaną zmniejszone obciążenia mieszkańców związane z kolejnymi podwyżkami podatku od nieruchomości, z których dochód zasilał zadłużone fundusze emerytalne.

“To, co tutaj świętujemy, jest naprawdę monumentalne” – powiedział Pritzker w czwartek po uchwaleniu ustawy przez Senat w Springfield. „Jednym z najbardziej krytycznych długoterminowych wyzwań, przed którymi stoimy w Illinois, są niedofinansowane fundusze emerytalne” – dodawał.

Wiele wcześniejszych prób konsolidacji zakończyło się fiaskiem z powodu sprzeciwu związków zawodowych policjantów i strażaków oraz grup interesów, które chciały zachować kontrolę nad funduszami na poziomie lokalnym.

Uchwalona ustawa różni się nieco od planu gubernatora Pritzkera. Zmiany były wynikiem kompromisu osiągniętego pod koniec ubiegłego tygodnia ze związkiem zawodowym policji ( llinois Fraternal Order of Police), który wcześniej się sprzeciwiał planowi.

(tos)

fot.Ewa Malcher/Hans/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks