REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stanowy fundusz wsparcia w związku z pandemią koronawirusa

Stanowy fundusz wsparcia w związku z pandemią koronawirusa

-

Gubernator J.B. Pritzker powołał fundusz Illinois COVID-19 Response Fund (ICRF), z którego środki będą przekazywane organizacjom non-profit wspierającym społeczności i osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa.

Partnerami w tej inicjatywie zostały fundacje United Way of Illinois i Alliance of Illinois Community Foundations, których przedstawiciele wraz z gubernatorem wezwali do przekazywania wpłat na konto Illinois COVID-19 Response Fund.

REKLAMA

„Jesteśmy niesamowicie wdzięczni wszystkim firmom, liderom i organizacjom, które odpowiedziały już na ten apel” – powiedział gubernator. „Jest to fundusz  powołany w celu wsparcia społeczności w całym Illinois: od Chicago po Carbondale, Cairo i Rockford. Nikt nie jest odporny na tego wirusa i nikt  po zachorowaniu nie powinien pozostać bez pomocy. Poradzimy sobie z tym, jeśli będziemy współpracować i wspierać siebie nawzajem” – dodał Pritzker.

Z funduszu ICRF będą przeznaczane środki na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb mieszkańców Illinois dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. W ramach pomocy przekazywana będzie żywność i niezbędne produkty, ale także zapewniany dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej czy tymczasowego lokalu.

Fundacje United Way of Illinois i Alliance of Illinois Community prowadzą nowy fundusz osobno i niezależnie od stanu, a zarządza nim komitet doradczy złożony z liderów biznesowych pod przewodnictwem byłej sekretarz departamentu handlu USA Penny Pritzker, siostry gubernatora.

“Jak powiedział gubernator, nie ma teraz ważniejszej rzeczy niż ochrona naszych najbardziej potrzebujących mieszkańców” – powiedziała Penny Pritzker. Jej zdaniem, w tym nadzwyczajnym momencie konieczne jest, aby organizacje pomocowe, takie jak Alliance of Illinois Community Foundations i United Way of Illinois, dysponowały zasobami, których potrzebują, aby działać z najwyższą wydajnością. “Z tego funduszu będzie udzielane wsparcie najbardziej potrzebującym mieszkańcom Illinois, róbcie to szybko i skutecznie ”– dodała Pritzker.

Dzięki początkowym darowiznom, w chwili uruchomienia  Illinois COVID-19 Response Fund (ICRF) na jego koncie widniały już prawie 23 mln dol. Lista firm, fundacji i osób prywatnych, które dokonały wpłaty dostępna jest na stronie www.ilcovidresponsefund.org/#supporters.

J.B. Pritzker przekazał z własnego majątku na ten cel 4 miliony dolarów,  w tym 2 mln przez fundację JB and MK Pritzker Family Foundation, którą założył razem z żoną. Z kolei jego siostra Penny Pritzker wraz z mężem Bryanem Traubertem wpłaciła na konto funduszu 1,5 mln dol. Rodzina gubernatora Pritzkera już wcześniej wsparła sumą 3,6 mln dol. konto chicagowskiego funduszu Chicago Community COVID-19 Response Fund, który 17 marca został powołany przez fundacje Chicago Community Trust i United Way of Metro Chicago.

W nadchodzących tygodniach komitet zarządzający  Illinois COVID-19 Response Fund (ICRF) będzie podejmował decyzje o przekazaniu środków organizacjom charytatywnym udzielającym wsparcia społecznościom w całym stanie. Wpłat  można dokonywać na stronie www.ilcovidresponsefund.org

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA