REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoStanowi brakuje na subsydia dla przedszkoli

Stanowi brakuje na subsydia dla przedszkoli

-

Gubernator Bruce Rauner stoi przed wymagającym natychmiastowego rozwiązania problemem znalezienia funduszy na działalność subsydiowanych z kasy stanowej żłobków i przedszkoli.

Department of Human Services ujawnił niedawno, że w kasie brakuje ok. 300 mln dol. potrzebnych do utrzymania przedszkoli do końca czerwca, a wypłaty na bieżące wydatki placówek wychowawczych rozpoczną się dopiero pod koniec bieżącego miesiąca.

REKLAMA

Przerwy w finansowaniu nie są niczym nowym dla agencji stanowych, które w razie konieczności potrafiły podjąć w Springfield odpowiednie działania, by wymusić potrzebne wypłaty. Tym razem jednak panuje niepewność wobec zapowiedzi republikańskiego gubernatora, iż rozwiązanie stanowych problemów finansowych wymagać będzie “poświęcenia ze strony wszystkich mieszkańców Illinois”.

− Każdego roku mamy jakieś trudności, ale zawsze podnosiliśmy alarm i pieniądze nadchodziły. Teraz nie wiemy, na czym stoimy i co nas czeka − mówi Grace Araya, dyrektor dziecięcej placówki wychowawczej Eyes on the Future Child Development Center w Rogers Park.

Jak informuje “Chicago Tribune”, agencje stanowe już zapowiedziały, że stanowe subsydia dla przedszkoli ustaną “o ile nie znajdzie się sensowne rozwiązanie problemu i nie zostanie znalezione źródło nowych funduszy”. Przedszkola pozostaną otwarte dzięki funduszom federalnym, jednak bez stanowych funduszy termin płatności bieżących rachunków placówek dla dzieci zostanie przesunięty na przyszły miesiąc.

− Niezapłacone rachunki będą przenoszone z miesiąca na miesiąc, dopóki nasz stan nie znajdzie sposobów finansowania swojej części subsydiów − czytamy w liście przesłanym w ubiegłym miesiącu do rodziców dzieci objętych opieką przedszkolną.

Pytany w ubiegłym tygodniu o plany finansowania przedszkoli, gubernator Rauner winą za taki stan rzeczy obarczył swego poprzednika Pata Quinna. Stwierdził, iż wspólnie z Legislaturą stanową pracuje nad rozwiązaniem problemu, jednak nie przedstawił żadnych konkretów, ani nie podał terminu ewentualnego wznowienia stanowych płatności. (ak)

fot.Daniel Hurst/Flickr

REKLAMA

2119000928 views

REKLAMA

2119001026 views

REKLAMA

REKLAMA

2120797381 views

REKLAMA

2119001099 views

REKLAMA

2119001159 views

REKLAMA

2119001210 views