REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoStanowa pomoc ma złagodzić kryzys emerytalny

Stanowa pomoc ma złagodzić kryzys emerytalny

-

Gubernator Pat Quinn obiecuje stanową pomoc lokalnym samorządom, w tym także metropolii chicagowskiej, by złagodzić skutki zbliżającego się kryzysu systemu emerytalnego. Gubernator wyraził gotowość zwiększenia wpłat zysków ze stanowych podatków od dochodów na rzecz lokalnych społeczności.

Gubernator Pat Quinn fot.Dariusz Lachowski/2bgr8/Wikipedia
Gubernator Pat Quinn fot.Dariusz Lachowski/2bgr8/Wikipedia

Jak podaje “Chicago Sun-Times”, w wystąpieniu wygłoszonym na forum City Club of Chicago  Quinn wprawdzie ani razu nie wspomniał o kryzysie w systemie emerytalnym, jednak zgromadzeni wiedzieli, co gubernator ma na myśli.

REKLAMA

Kwestia funduszy emerytalnych jest przedmiotem sporu Quinna z burmistrzem Chicago Rahmem Emanuelem już od kilku tygodni.  Gubernator zmusił już włodarza miasta do całkowitego usunięcia z ustawy punktu o zmianie w podatkach od nieruchomości; w zamian Legislatura przyznała miastu większe uprawnienia w rozmowach ze związkami zawodowymi zrzeszającymi pracowników publicznych.  Ustawa pomijająca wszelkie kwestie podatków od nieruchomości została już przez lokalny parlament zatwierdzona i czeka na podpis gubernatora. W poniedziałek Quinn nie wspomniał, czy zaakceptuje propozycję.

Z zapewnień gubernatora wynika, że projekt przeznaczenia większych funduszy na pomoc lokalnym społecznościom znajdzie się w najbliższej propozycji budżetowej, która przewiduje przedłużenie zwiększenia podatku od dochodów z 3,5 proc. do 5 proc., a także ulgi w podatkach od nieruchomości w wysokości 500 dolarów.

− Myślę, że będzie to dobry sposób przyjścia z pomocą lokalnym samorządom i dystryktom szkolnym, które w pewnym stopniu zredukują swą zależność od dochodów z podatków od nieruchomości − zapewnił Quinn. − To nasza główna misja w Illinois. Podatki od nieruchomości przynoszą większe dochody każdego roku niż liczone razem podatki od dochodów i od sprzedaży. Chciałbym doprowadzić do obniżki podatków od nieruchomości.

Gubernator wyraził gotowość podjęcia dyskusji z lokalnymi władzami, by stan mógł przyjść z pomocą w szukaniu funduszy na poprawę edukacji. − Nowe fundusze będą pochodzić ze stanowych podatków od dochodów − obiecał Quinn. (ak)

REKLAMA

2109246838 views

REKLAMA

2109247070 views

REKLAMA

REKLAMA

2111043461 views

REKLAMA

2109247211 views

REKLAMA

2109247310 views

REKLAMA

2109247418 views