REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stanowa pomoc finansowa dla nieudokumentowanych imigrantów dotkniętych pandemią

Stanowa pomoc finansowa dla nieudokumentowanych imigrantów dotkniętych pandemią

-

Dwa miliony dolarów wypłacono w ramach Immigrant Family Support Project, pomocy finansowej dla rodzin imigranckich w Illinois w związku z pandemią koronawirusa.  Pierwsza transza  została rozdysponowana bardzo szybko po tym, jak od 8 czerwca ruszyło przyjmowanie wniosków.  

Program  Immigrant Family Support Project skierowany był do imigrantów w Illinois, którzy w związku z pandemią stracili pracę, zmagają się z brakiem środków na opiekę zdrowotną, żywność i mieszkanie, a nie kwalifikują się na otrzymanie pomocy rządowej w ramach ustawy CARES (Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act).

REKLAMA

2147483647 clicks

Programem zajmuje się Stanowa Koalicja ds. Imigrantów i Uchodźców (Illinois Coalition for Immigrant and Refugee Rights, ICIRR) oraz Stanowy Departament Opieki Społecznej (Illinois Department of Human Services, IDHS) .

W ramach programu udzielana jest pomoc nieudokumentowanym rezydentom stanu Illinois, którzy w związku z pandemią stracili dochód, a nie kwalifikują się do pomocy federalnej w ramach ustawy stymulującej amerykańską gospodarkę.

Proces przyjmowania aplikacji ruszył w poniedziałek 8 czerwca na stronie Stanowej Koalicji ds. Imigrantów i Uchodźców.  Jak poinformowano na stronie icirr.org/covidil, początkowe 2 mln dol. przeznaczone na program zostały wypłacone. W ciągu 24 godzin odebrano 14 tys. telefon od zainteresowanych programem imigrantów – czytamy w opublikowanym oświadczeniu. “Będziemy starać się o dalsze fundusze na kolejną pomoc” – podkreślono.

O zmianę w zapisie ustawy CARES (Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act) i umożliwienie rządowej pomocy finansowej obywatelom amerykańskim, których małżonkowie nie mają numeru Social Security, apelował m.in. kongresman Jesus „Chuy” Garcia z Illinois, a w sądzie federalnym złożono już kilka pozwów sądowych w tej sprawie.

(tos, jm)

REKLAMA

2131551913 views

REKLAMA

REKLAMA

2131551928 views

REKLAMA

REKLAMA

2133348248 views

REKLAMA

2131551938 views

REKLAMA

2131551941 views

REKLAMA

2131551945 views