REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoStan postrzelonego chicagowskiego policjanta poważny, ale stabilny

Stan postrzelonego chicagowskiego policjanta poważny, ale stabilny

-

Uprzednio karany przestępca został oskarżony o próbę zabójstwa policjanta w związku z piątkową strzelaniną, w której ucierpiał chicagowski funkcjonariusz, kiedy odpowiadał na wezwanie dotyczące incydentu domowego w chicagowskiej dzielnicy Near West Side. Stan policjanta, który został wielokrotnie postrzelony, był poważny, ale stabilny.

27-letni Jalen Vales został oskarżony o usiłowanie morderstwa pierwszego stopnia oraz atak na stróża prawa. Mężczyzna był w szpitalu na ewaluacji psychologicznej i nie pojawił się w sobotę w sądzie powiatu Cook na przesłuchaniu w sprawie kaucji. Sędzia wyznaczył ją na 2 mln dolarów.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 lipca około 8.30 am. Według władz, na policję zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że jej córka może być w niebezpieczeństwie w Taylor Street Apartments, gdzie mieszka ze swoim partnerem.

Na wezwanie do budynku w rejonie 1300 W. Taylor Street odpowiedziało dwóch funkcjonariuszy, którzy udali się na wskazane piętro. Napastnik przyczaił się za rogiem w holu i otworzył ogień do policjantów, gdy tylko otworzyły się drzwi windy. Jeden policjant został trafiony pięć razy, w tym w brzuch poniżej kamizelki kuloodpornej, oraz w ramię. Drugi nie został trafiony. Według szefa policji Davida Browna, funkcjonariusze nie mieli czasu na reakcję i nie użyli swojej broni.

Na miejscu pojawił się też funkcjonariusz policji uniwersyteckiej (miejsce zdarzenia jest w okolicy kampusu University of Chicago), który pomógł przetransportować rannego policjanta do szpitala Strogera. Zdaniem Browna, prawdopodobnie uratował jego życie.

W piątek stan rannego policjanta był poważny, a Brown apelował o modlitwę za niego. Później tego dnia funkcjonariusz przeszedł operację, a jego stan określono jako stabilny.

Postrzelony policjant ma 15-letni staż w Chicagowskim Departamencie Policji. Był szóstym postrzelonym policjantem od początku tego roku. Nikt inny nie został ranny podczas zdarzenia. W mieszkaniu miały być co najmniej dwie inne osoby.

W okolicy, gdzie doszło do zdarzenia, znajduje się budynek Chicagowskiej Biblioteki Publicznej, w którym są również mieszkania, a część z nich to mieszkania socjalne.

Burmistrz Lori Lightfoot, która towarzyszyła nadinspektorowi Brownowi podczas konferencji, powiedziała, że liczba incydentów domowych z użyciem broni wzrosła w Chicago o 125 proc. od 2019 r. Przypomniała, że osoby zagrożone przemocą domową mogą znaleźć pomoc pod miejskim numerem 311.

(jm)

REKLAMA

2105249161 views

REKLAMA

2105249394 views

REKLAMA

2107045786 views

REKLAMA

2105249537 views

REKLAMA

2105249637 views

REKLAMA

2105249746 views