REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stadko kóz, owiec i lam „strzyże”  trawę na O’Hare

Stadko kóz, owiec i lam „strzyże”  trawę na O’Hare

-

Trawniki okalające pasy startowe na lotnisku O’Hare będą równo przystrzyżone dzięki stadku kóz, które już mogą obserwować pasażerowie samolotów korzystających z tego portu lotniczego.

W tym roku do kóz dołączyły owce i lamy. Te przyjazne środowisku zwierzęta „zadba” o trawę na obszarach, na które trudno wjechać tradycyjnym sprzętem do strzyżenia trawników. Zwierzęta mogą nawet zjadać krzaki trującego bluszczu nie wykazując objawów chorobowych.

REKLAMA

Już drugi rok z rzędu służby utrzymania lotniska korzystają z usług „naturalnych kosiarek”. Obecnie lotniskową trawą posila się  37 zwierząt. Wkrótce mają dołączyć do nich następne.

− Lotnisko O’Hare o powierzchni prawie 8 tys. akrów ma zróżnicowaną roślinność i trudno dostępne obszary. W 2013 r. nasze stadko pasło się na lotnisku od lipca do listopada, zjadając roślinność na pięciu akrach, w tym trujący bluszcz i inne szkodliwe rośliny − stwierdza komunikat wydany przez władze miasta.

Miasto zapewnia też, iż naturalne kosiarki pozostaną na swym posterunku „do chwili, gdy niskie temperatury całkowicie uniemożliwią dostęp do roślinności”. (ak)

fot.Sahmeditor/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks