REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stacja ładująca Tesli w chicagowskim śródmieściu

Stacja ładująca Tesli w chicagowskim śródmieściu

-

fot.Alexander Becher/EPA

Producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. otworzył stację ładowania akumulatorów swoich samochodów w chicagowskim śródmieściu. W ten sposób Tesla chce zachęcić do zakupu pojazdów mieszkańców centrum, którzy nie mają dostępu do garaży, w których mogliby podłączyć samochody do kontaktu.

REKLAMA

Chicagowska stacja ładowania Tesli powstała przy 225 N. Columbus, w śródmieściu Wietrznego Miasta. Stacja może pomieścić 10 samochodów naraz, a czas całkowitego naładowania akumulatorów pojazdu wynosi 45-50 minut.

Stacje ładowania w centrach dużych miast są najnowszym pomysłem Tesli. Dotychczas elektryczne samochody tej marki można było ładować na stacjach znajdujących się przy autostradach lub na hotelowych parkingach. Równocześnie z chicagowską, 11 września do użytku oddano miejską stację ładowania w Bostonie. Kolejne mają powstać w Nowym Jorku, Filadelfii, Waszyngtonie i innych dużych amerykańskich miastach.

Tesla w lecie bieżącego roku rozpoczęła dostarczanie klientom długo oczekiwanego, kupowanego na przedpłaty Modelu 3, który w wersji podstawowej kosztuje 35 tys. dol. Budowanie miejskich stacji ładowania ma zachęcić mieszkańców śródmieścia do zakupu elektrycznego samochodu i umożliwia ładowanie jego akumulatorów bez konieczności posiadania własnego garażu.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks