REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stacja Jefferson Park zmodernizowana

Stacja Jefferson Park zmodernizowana

-

Władze CTA (Chicago Transit Authority) ogłosiły we wtorek, że zakończono trwającą 10 miesięcy modernizację tranzytowej stacji w dzielnicy Jefferson Park w północno-zachodniej części miasta.

Remont liczącego ponad 50 lat obiektu w Jefferson Park, który pochłonął 25 mln. dolarów, rozpoczął się 1 października 2018 roku i był częścią większej inwestycji mającej na celu rewitalizację i ulepszenie trakcji kolejowej na trasie łączącej miasto z lotniskiem O’Hare.

REKLAMA

Oprócz generalnego remontu budynku stacji oraz peronu, wprowadzono ulepszenia i udogodnienia, które mają zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych oraz ułatwić im przemieszczanie się za pomocą mobilnych aplikacji. Wprowadzono między innymi lepsze oznakowanie stacji, jaśniejsze światła LED i dodatkowe kamery monitoringu czyniąc stację jaśniejszą i bardziej przyjazną.

Stacja w Jefferson Park jest ważnym węzłem komunikacyjnym na mapie Chicago. Łączy niebieską linię kolejki miejskiej, autobusy CTA, kolejkę podmiejską Metra oraz podmiejskie autobusy PACE. Jefferson Park zawsze był ważnym centrum tranzytowym dla ruchu pasażerskiego i towarowego Chicago. Pierwsza stacja w Jefferson Park wybudowana została w 1850 roku. W 1958 wzniesiono ją ponad poziom gruntu, a w 1970 roku dołączono do niej linie kominikacji miejskiej CTA. Stacja obsługuje około 2 mln pasażerów rocznie.

(ar)

fot.CTA/Facebook

  • cta1
  • cta2
  • cta3
  • cta4

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks