REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Środek na przedawkowanie heroiny bez recepty

Środek na przedawkowanie heroiny bez recepty

-

fot.Jason Szenes/EPA
fot.Jason Szenes/EPA

Wkrótce w Illinois i w Indianie sieć aptek Walgreens zacznie sprzedaż bez recepty preparatu Naloxone, który ratuje życie w przypadku przedawkowania heroiny i preparatów opioidowych, do których należą m.in. mocne środki przciwbólowe.

REKLAMA

Naloxone (znany też jako Narcan) będzie można kupować bezpośrednio ze specjalnych automatów stojących w placówkach Walgreens. Od niedawna antidotum jest w sprzedaży w Nowym Jorku. Z czasem Walgreens udostępni je również w 36 pozostałych stanach, w których znajdują się sklepy tej sieci.

Liczba przypadków śmierci w wyniku przedawkowania heroiny szybko rośnie w całym kraju. W 2014 r. w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano 10,5 tys. zgonów − pięć razy więcej niż w roku 2002. Ze statystyk zgromadzonych przez biuro senatora Marka Kirka wynika, że na przedmieściach Chicago co trzy dni odnotowuje się śmierć z przedawkowania heroiny.

Uzależnienie od heroiny i opioidowych środków uśmierzających ból jest poważnym problemem społecznym; zmagający się z nałogiem należą do różnych grup wiekowych i środowiskowych.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA