REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSprawa Jacksonów odroczona Termin nowej rozprawy jeszcze nieznany

Sprawa Jacksonów odroczona Termin nowej rozprawy jeszcze nieznany

-

 W środę 3 lipca wyroki mieli usłyszeć były kongresman z Illinois Jesse Jackson junior i jego żona była radna chicagowska Sandi Jackson. Ogłoszenie wyroku w sądzie federalnym w Waszyngtonie zostało jednak odroczone. Data nowej rozprawy na razie jeszce nie jest znana.

Dom Jacksonów w Waszyngtonie fot. www.celebhomes.net
Dom Jacksonów w Waszyngtonie fot. www.celebhomes.net

REKLAMA

Z dokumentów sądowych wynika, że żadna ze stron – ani obrona, ani oskarżyciel – nie prosiła sędzię federalną Amy Berman Jackson (zbieżność nazwisk sędzi i podsądnych przypadkowa) o zwłokę w ogłoszeniu wyroku. Najprawdopodobniej była to decyzja samej Amy Berman.

Przed ogłoszeniem owej decyzji sędzia rozmawiała z adwokatami byłych polityków oraz z oskarżycielami federalnymi.

W ostatni piątek oskarżciele złożyli w sądzie  wniosek o przejęcie obu domów Jacksonów (w Chicago i Waszyngtonie) oraz jeszcze innych aktywów.

Rejonowa Prokuratura Federalna w Waszyngtonie oświadczyła, że “władze federalne nie konfiskują mienia podsądnych, a tylko zabezpieczają je, by ochronić swoje interesy”. Oprócz kar więzienia Jacksonom grożą też wysokie grzywny.

Oskarżciele proponują karę 4 lat więzienia dla Jesse Jacksona juniora i 18 miesięcy dla jego żony. B. kongresman miałby zwrócić pieniądze wydane  z jego funduszy wyborczych, czyli 750 tys. dol. oraz dodatkowo zapłacić karę grzywny w wysokości 750 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że na mocy porozumienia ze stroną skarżącą, Jackson junior (47 lat) przyznał się do wydania 750 tys. dol. z funduszu wyborczego na osobiste potrzeby, zaś  Sandi Jackson (49 lat) do umyślnego zaniżania dochodów małżeństwa w zeznaniu podatkowym.

Jacksonowie mają dwoje dzieci w wieku szkolnym. B. kongresman cierpi na zespół dwubiegunowy (zwany też depresją maniakalną).

                                                                                                                                                                                                                      Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

  1. Były kongresmen ze stanu Illinois, Jesse Jackson Jr, przyznał się w poniedziałek do zdefraudowania $750 tys. z funduszu wyborczego. Polityk wydał pieniądze na cele prywatne, w tym zegarek firmy Rolex, futro, meble dziecięce oraz pamiątki po Brusie Lee, Michaelu Jacksonie i Martinie Luterze Kingu. Zarzuty zostały postawione również jego żonie Sandi, byłej chicagowskiej radnej.

REKLAMA

2116402733 views

REKLAMA

REKLAMA

2116402943 views

REKLAMA

REKLAMA

2118199319 views

REKLAMA

2116403061 views

REKLAMA

2116403148 views

Deportacja marzycieli?

Bez śladu

REKLAMA

2116403242 views