REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sprawa Jacksonów odroczona Termin nowej rozprawy jeszcze nieznany

Sprawa Jacksonów odroczona Termin nowej rozprawy jeszcze nieznany

-

 W środę 3 lipca wyroki mieli usłyszeć były kongresman z Illinois Jesse Jackson junior i jego żona była radna chicagowska Sandi Jackson. Ogłoszenie wyroku w sądzie federalnym w Waszyngtonie zostało jednak odroczone. Data nowej rozprawy na razie jeszce nie jest znana.

Dom Jacksonów w Waszyngtonie fot. www.celebhomes.net
Dom Jacksonów w Waszyngtonie fot. www.celebhomes.net

REKLAMA

Z dokumentów sądowych wynika, że żadna ze stron – ani obrona, ani oskarżyciel – nie prosiła sędzię federalną Amy Berman Jackson (zbieżność nazwisk sędzi i podsądnych przypadkowa) o zwłokę w ogłoszeniu wyroku. Najprawdopodobniej była to decyzja samej Amy Berman.

Przed ogłoszeniem owej decyzji sędzia rozmawiała z adwokatami byłych polityków oraz z oskarżycielami federalnymi.

W ostatni piątek oskarżciele złożyli w sądzie  wniosek o przejęcie obu domów Jacksonów (w Chicago i Waszyngtonie) oraz jeszcze innych aktywów.

Rejonowa Prokuratura Federalna w Waszyngtonie oświadczyła, że “władze federalne nie konfiskują mienia podsądnych, a tylko zabezpieczają je, by ochronić swoje interesy”. Oprócz kar więzienia Jacksonom grożą też wysokie grzywny.

Oskarżciele proponują karę 4 lat więzienia dla Jesse Jacksona juniora i 18 miesięcy dla jego żony. B. kongresman miałby zwrócić pieniądze wydane  z jego funduszy wyborczych, czyli 750 tys. dol. oraz dodatkowo zapłacić karę grzywny w wysokości 750 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że na mocy porozumienia ze stroną skarżącą, Jackson junior (47 lat) przyznał się do wydania 750 tys. dol. z funduszu wyborczego na osobiste potrzeby, zaś  Sandi Jackson (49 lat) do umyślnego zaniżania dochodów małżeństwa w zeznaniu podatkowym.

Jacksonowie mają dwoje dzieci w wieku szkolnym. B. kongresman cierpi na zespół dwubiegunowy (zwany też depresją maniakalną).

                                                                                                                                                                                                                      Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

  1. Były kongresmen ze stanu Illinois, Jesse Jackson Jr, przyznał się w poniedziałek do zdefraudowania $750 tys. z funduszu wyborczego. Polityk wydał pieniądze na cele prywatne, w tym zegarek firmy Rolex, futro, meble dziecięce oraz pamiątki po Brusie Lee, Michaelu Jacksonie i Martinie Luterze Kingu. Zarzuty zostały postawione również jego żonie Sandi, byłej chicagowskiej radnej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks