REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSpóźnione wczesne głosowanie w Chicago

Spóźnione wczesne głosowanie w Chicago

-

EPA/MICHAEL REYNOLDS

Jak informują chicagowskie władze wyborcze, wczesne głosowanie w prawyborach 20 marca rozpocznie się prawdopodobnie 21 lutego, a nie jak zapowiadano 8 lutego. Zwłoka  spowodowana jest tym, że wciąż trwają próby pozbawienia statusu kandydata wielu osób, które chciałyby ubiegać się o nominacje partyjne na poszczególne urzędy.

REKLAMA

Termin wczesnego głosowania w prawyborach 20 marca był oryginalnie wyznaczony na 8 lutego, ale został zmieniony, ponieważ nie są jeszcze gotowe listy kandydatów uczestniczących w kilku  wyścigach. Jak informują władze elekcyjne, wciąż jeszcze toczą się sprawy sądowe mające na celu pozbawienie statusu kandydata niektórych uczestników prawyborów.

Ze względu na to, że  karty z nazwiskami kandydatów nie zostały wydrukowane i wprowadzone do urządzeń do głosowania,  nie można owych urządzeń przetestować przed  8 lutego.

Chicagowska Rada Wyborcza (Chicago Board of Election, CBE) przewiduje, iż system
kart do głosowania będzie w pełni przetestowany i dostępny około 21 lutego, a może nawet wcześniej.

CBE zaktualizuje harmonogram wczesnego głosowania na swojej stronie internetowej – chicagoelections.com – gdy tylko będą dostępne karty do głosowania.

Zanim ruszy wczesne głosowanie, wyborcy mogą pobrać wniosek do głosowania korespondencyjnego – osobiście lub przez Internet: chicagoelections.com.

Z chwilą rozpoczęcia wczesnego głosowania, będzie ono dostępne:
– do 4 marca tylko w siedzibie komisji wyborczej pod adresem 16 W. Adams St.
– od 5 do 19 marca w 51 placówkach na terenie miasta.

Przypomnijmy, że w prawyborach 20 marca kandydaci  będą się ubiegali o nominacje partyjne na urzędy stanowe i powiatowe oraz do Kongresu USA.

(ao)

1 KOMENTARZ

  1. Wczesne głosowanie sprowadza wybory do parodii i znacznie zwiększa możliwości sfałszowanie wyborów.. Powinno być zlikwidowane. Głosowanie korespondencyjne tylko dla osób chorych, wojskowych i ew. innych osób w wyjątkowych przypadkach. Jeżeli ktoś nie może się zmobilizować i głosować w dniu wyborów, to nie jest świadomym obywatelem i lepiej niech nie głosuje.

REKLAMA

2123190914 views

REKLAMA

REKLAMA

2123190931 views

REKLAMA

REKLAMA

2124987251 views

REKLAMA

2123190941 views

REKLAMA

2123190947 views

REKLAMA

2123190951 views