REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSpór o ucznia transgenderystę w Palatine

Spór o ucznia transgenderystę w Palatine

-

fot.elizabethaferry/pixabay.com
fot.elizabethaferry/pixabay.com

Spór o umożliwienie dostępu do szatni uczniowi transgenderyście wywołał zatarg między największym dystryktem szkolnym w Illinois a władzami federalnymi, które nie zgadzają się z decyzją dyrekcji liceum, która zakazuje uczniowi korzystanie z szatni dla dziewcząt.

Uczeń szkoły średniej w Dystrykcie 211 w Palatine, który postrzega siebie jako osobę płci żeńskiej domaga się prawa do nieograniczonego wejścia do szkolnej szatni dla dziewcząt. Powołując się na przepisy o prywatności włądze dystryktu odrzuciły jego wniosek, oferując osobne pomieszczenie, gdzie może się przebierać.

REKLAMA

– Musimy zrównoważyć prawo do prywatności 12 tys. uczniów z indywidualnymi potrzebami innej grupy uczniów. Uważamy, że problem ucznia transgenderysty stanowiłby naruszenie prawa do prywatności wszystkich uczniów naszej szkoły – twierdzi Daniel Cates, superintendent Dystryktu 211.

Przedstawiciel American Civil Liberties, organizacji reprezentującej ucznia transgenderystę, w skardze wniesionej do federalnego Departamentu Edukacji nazywa stanowisko władz szkolnych „rażącą dyskryminacją bez względu na to, jak dystrykt próbuje to nazywać”.

– Mówimy o kimś, komu odmówiono sprawiedliwego traktowania w porównaniu z innymi uczniami tylko dlatego, że jest transgenderystą – powiedział John Knight, dyrektor programu LGBT and HIV Project w ACLU of Illinois.

W odpowiedzi na wniesioną półtora roku temu skargę Departament Edukacji jednoznacznie stwierdził, że stanowisko dyrekcji szkoły stoi w sprzeczności z przepisami gwarantującymi równość płci.

Uczeń od lat utożsamia się z płcią żeńską. – Uprawia sport z dziewczętami i chciałby korzystać z tej samej szatni, co koleżanki. Relegowanie uczennicy do osobnej przebieralni byłoby jej stygmatyzowaniem – twierdzi Knight.

Jeśli władze Dystryktu 211 nie dojdą do porozumienia z Departamentem Edukacji, to grozi im utrata funduszy federalnych w wysokości 6 mln dol. rocznie. (ak)

REKLAMA

2095837557 views

REKLAMA

REKLAMA

2095837792 views

REKLAMA

2097634188 views

REKLAMA

2095837941 views

REKLAMA

2095838044 views

REKLAMA

2095838156 views