REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Specjalna grupa zadaniowa zajmie się oszustwami związanymi z bezrobociem

Specjalna grupa zadaniowa zajmie się oszustwami związanymi z bezrobociem

-

Prokurator generalny Kwame Raoul poinformował w piątek, że we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym (FBI) utworzy specjalną grupę zadaniową ds. oszustw związanych z zasiłkami dla bezrobotnych. Utworzenie grupy pozwoli zaangażować zarówno zasoby stanowe, jak i federalne na rzecz zwalczania oszustw związanych z bezrobociem.

W czasie trwania pandemii COVID-19 biuro prokuratora generalnego Kwame Raoula otrzymywało i badało skargi związane z oszustwami dotyczącymi świadczeń dla bezrobotnych. Celem nowo utworzonej grupy zadaniowej jest wzmocnienie współpracy pomiędzy stanowymi i federalnymi agencjami prowadzącymi podobne dochodzenia i ściganie przestępców wykorzystujących różne formy oszustw – poinformowało biuro prokuratora.

REKLAMA

Oprócz biura prokuratora generalnego stanu Illinois i FBI, w prace grupy zadaniowej zaangażowane będą: Illinois Department of Employment Security (IDES), policja stanowa – Illinois State Police, U.S. Department of Labor Office of Inspector General, Illinois Department of Revenue, the Internal Revenue Service, jak również Illinois Association of Chiefs of Police i Illinois State’s Attorneys Association.

Obecnie stanowe agencje ds. bezrobocia w całym kraju walczą z szeroko rozpowszechnionymi oszustwami, których celem są zasiłki federalne. Wykorzystując skradzione dane osobowe, złodzieje ubiegają się o zasiłki dla bezrobotnych. IDES gorąco zachęca wszystkich, którzy otrzymali zawiadomienie, że wniosek o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia został złożony w ich imieniu, do natychmiastowego zgłoszenia tego faktu do IDES przez stronę internetową agencji lub pod numerem telefonu 800-814-0513. Do tej pory IDES zatrzymał ponad 350 tys. fałszywych wniosków o zasiłek.

Prokurator Kwame Raoul zachęca osoby, które uważają, że ich dane osobowe lub finansowe mogły zostać skradzione, do podjęcia próby ich ochrony za pomocą precyzyjnego monitorowania transakcji na kontach i zmian w raportach kredytowych, a także rozważenie złożenia wniosku o powiadomienie o oszustwie poprzez skontaktowanie się z jednym z trzech ogólnokrajowych biur kredytowych. Konsumenci mogą również zamrozić raporty kredytowe.

Wszelkich informacji na ten temat udziela infolinia prokuratora generalnego ds. kradzieży tożsamości pod numerem 1-866-999-5630. Wszystkie informacje dostępne są również na stronie prokuratorii https://illinoisattorneygeneral.gov/ .

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA