REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Solarka wpadła do jeziora Michigan

Solarka wpadła do jeziora Michigan

-

Dwóch pracowników departamentu parków miejskich (Chicago Park District) uratowało się ucieczką z tonącej solarki, która wpadła do jeziora Michigan podczas rozsypywania soli na ścieżce rowerowej wzdłuż jeziora.

Solarka posypywała ścieżkę rekreacyjną wzdłuż jeziora w środę około 7:15 am, kiedy wpadła w poślizg i zsunęła się do wody w okolicy 900 North Lake Shore Drive. Pasażerowie zdołali wydostać się z pojazdu na chwilę przed tym, jak tył samochodu zaczął się zanurzać w lodowatej wodzie.

REKLAMA

Według ustaleń śledczych, kierowca stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej powierzchni. Solarka wpadła w poślizg przy krawędzi wysokiego, betonowego nabrzeża, a następnie ześliznęła sie z niego wprost do wody. Zdjęcia upublicznione z kamer miejskiego monitoringu ukazywały dwóch pracowników leżących na oblodzonym nabrzeżu oraz przód samochodu niemal pionowo wystający z ponad powierzchni wody.

Niewielkie opady śniegu przeszły nad Chicago w środę rano, co spowodowało, że wiele solarek i pługów śnieżnych zostało postawionych w stan gotowości.

Ścieżka rowerowa nad brzegiem jeziora została zamknięta na odcinku od North Avenue do Oak Street, podczas gdy służby ratunkowe pracowały nad wydobyciem solarki z wody.

(ar)

fot.Chicago Fire Media/Twitter

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks