REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Samobójstwo 20-latka z Naperville po błędnej informacji o stanie konta

Samobójstwo 20-latka z Naperville po błędnej informacji o stanie konta

-

20-latek z Naperville, student Uniwersytetu w Nebrasce, odebrał sobie życie po tym, jak zobaczył w aplikacji inwestycyjnej Robinhood, że saldo jego konta wynosi minus 730 tys. dolarów.

Alexander Kearns używał aplikacji Robinhood do nauki inwestycji. W wyniku błędu interfesju użytkownika, 20-latek zobaczył ujemne saldo konta i ponad 700 tys. dolarów na minusie, podczas gdy – według krewnego – w rzeczywistości 20-latek miał na koncie 16 tys. dolarów i saldo konta było dodatnie.

Kearns zrobił zrzut ekranu z aplikacji, napisał list pożegnalny do rodziny i rzucił się pod pociąg. Jego ciało odnaleziono następnego dnia.

William Brewster, krewny Kearnsa powiedział, że błąd w aplikacji musi być naprawiony, a firma musi zająć się szkodami, jakie usterka tworzy.

Firma Robinhood wydała natomiast następujące oświadczenie: „Wszyscy w Robinhood są głęboko zasmuceni tą staszną informacją – składamy kondolencje rodzinie. Nie ujawniamy żadnych szczegółów dotyczących konta ze względu na poszanowanie prywatności i poufności.”

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks