REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoŚmierć migranta w schronisku  w dawnej szkole w Woodlawn

Śmierć migranta w schronisku  w dawnej szkole w Woodlawn

-

Zmarł jeden z migrantów umieszczonych w dawnej szkole podstawowej w dzielnicy Woodlawn na południu Chicago, przekształconej w tymczasowe schronisko. Zgon, do którego doszło w piątek, 2 czerwca, jest pierwszym przypadkiem śmiertelnym w placówkach miejskich, do których trafili migranci.

Funkcjonariusze chicagowskiej policji o godz. 6.15 am w piątek, 2 czerwca odpowiedzieli na wezwanie do budynku zamkniętej szkoły podstawowej Wadsworth w rejonie 6420 S. University Ave. w dzielnicy Woodlawn na południu miasta, gdzie tymczasowo zakwaterowano migrantów.

REKLAMA

26-letni mężczyzna był nieprzytomny i miał pianę na ustach – wynika z medialnych doniesień. Zgon stwierdzono na miejscu. W sprawie śmierci migranta prowadzone jest śledztwo, ale ze wstępnych informacji wynika, że nie zmarł w wyniku przestępstwa. Rzecznik chicagowskiej policji nie podał żadnych dodatkowych informacji.

Biuro lekarza sądowego powiatu Cook nie przeprowadziło jeszcze sekcji zwłok. Do niedzieli tożsamość mężczyzny nie została podana do wiadomości publicznej, ponieważ jego rodzina nie została jeszcze powiadomiona o jego śmierci.

Nie wiadomo z jakiego kraju pochodził, ale większość migrantów wysłanych z przygranicznych stanów do Chicago pochodzi z Ameryki Centralnej i Południowej. Od sierpnia ubiegłego roku republikańscy gubernatorzy przygranicznych stanów, głównie włodarz Teksasu Gregg Abott, wysłali do naszego miasta prawie 10 tys. migrantów. W związku z tym 9 maja była burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła w mieście stan wyjątkowy związany z napływem osób ubiegających się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

Propozycja przekształcenia zamkniętej szkoły podstawowej Wadsworth Elementary w tymczasowe schronisko dla migrantów wzbudziła kontrowersje wśród mieszkańców Woodlawn.

Radna z 20 okręgu Jeanette Taylor powiedziała, że pierwsza potwierdzona śmierć migranta zwiększy obawy lokalnej społeczności.

Od sierpnia ubiegłego roku gubernatorzy przygranicznych stanów, głównie z Teksasu,  wysłali do Chicago prawie 10 tys. migrantów ubiegających się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

Joanna Trzos
[email protected]

REKLAMA

2094043275 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043559 views

REKLAMA

2095840008 views

REKLAMA

2094043809 views

REKLAMA

2094043947 views

REKLAMA

2094044088 views