REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Śmiecisz na ulicy? Zapłacisz nawet 1,5 tys. kary!

Śmiecisz na ulicy? Zapłacisz nawet 1,5 tys. kary!

-

Za 30 dni w Chicago wejdą w życie zaostrzone kary za rzucanie śmieci na ulicę z samochodu. Najwyższa kara to mandat wysokości 1,5 tys. dolarów. 

fot. Bengt Nyman/Flickr
fot. Bengt Nyman/Flickr

REKLAMA

W najbardziej drastycznych przypadkach policja może też dokonać zajęcia pojazdu i odholować go do miejskiej przechowalni, gdzie za każdą dobę trzeba słono płacić.

Rada miasta uchwaliła przepisy w minioną środę, choć wszystko wskazywało na to, że nie znajdą one aprobaty radnych. Dotychczasowa minimalna kara 50 dol. została podwyższona do 200, a poprzednia maksymalna (wynosząca 150 dol.) do 1,5 tys. – za każde przewinienie. Policja wyraża nadzieję, że nowe, bardziej surowe kary, mocno bijące po kieszeni, okażą się skuteczne, gdyż dotychczasowe były za łagodne i nieefektywne.

Projektodawcą nowego rozporządzenia miejskiego jest radny Howard Brookins, który uważa, że jego 24. okręg na południu miasta jest wyjątkowo zaśmiecony. – Na chodnikach i na jezdni walają się jednorazowe szklanki, opakowania od fast foodów, resztki jedzenia, nawet jeśli w pobliżu stoi kosz na śmieci – ubolewa Brookins.

Radny przyznaje, że kary są bardzo surowe. Równocześnie jednak podkreśla, że bardzo łatwo ich uniknąć, ponieważ wystarczy wyrzucać śmieci tam, gdzie trzeba, czyli do kosza.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks