REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Śledztwo w sprawie kongresmana Gutierreza

Śledztwo w sprawie kongresmana Gutierreza

-

Popularny kongresman  z Illinois Luis Gutierrez jest przedmiotem dochodzenia izbowej komisji ds.etyki w związku z długoletnim kontraktem, który przyznało jego biuro, a który został rozwiązany w ubiegłym roku.

Luis Gutierrez fot.U.S. Congress/Wikipedia
Luis Gutierrez fot.U.S. Congress/Wikipedia

REKLAMA

Demokrata z Illinois napisał w oświadczeniu, że zanim umowa, weszła w życie, została zweryfikowana i zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Podkreślił też, że odnowienie kontraktu było rokrocznie zatwierdzane przez Izbę.

W ramach kontraktu ekspert w lobbingu politycznym szkolił personel biura kongresmana.

Gutierrez zapewnił, że współpracuje z prowadzącymi śledztwo w izbowej komisji ds. etyki. Komisja nie skomentowała śledztwa przeciwko politykowi z Chicago, ale zapowiedziała, że wyda oświadczenie w tej sprawie 5 maja.

Wiarygodne źródła w Kongresie USA, zastrzegające sobie anonimowość, ujawniły, że celem śledztwa jest sprawdzenie, czy umowa z lobbystą nie naruszyła przepisów, które obowiązują członków Kongresu.

60-letni Gutierrez sprawuje jedenastą kadencję w Kongresie, gdzie podejmował wiele inicjatyw ustawodawczych na rzecz nieudokumentowanych imigrantów. W prawyborach 18 marca pokonał dwoje rywali uzyskując ponad 70 proc. głosów.

(ao)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks