REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSkradziony towar znaleziony w magazynach w Chicago

Skradziony towar znaleziony w magazynach w Chicago

-

Towar pochodzący z kradzieży o wartości kilku milionów dolarów został odnaleziony w ośmiu magazynach w Chicago  poinformował w piątek prokurator generalny Illinois Kwame Raoul. Operacja jest wynikiem pracy nowej grupy zadaniowej ds. zorganizowanej przestępczości powołanej w związku z ostatnią falą zuchwałych kradzieży ze sklepów na terenie metropolii chicagowskiej.

Wśród odzyskanego towaru znalezionego w ośmiu różnych magazynach i schowkach w Chicago była elektronika, drogie kosmetyki, odzież i galanteria – powiedział prokurator  Raoul na piątkowej konferencji prasowej.

REKLAMA

„Zorganizowane kradzieże detaliczne to coś więcej niż utracone dochody i skradzione produkty. Często grupy przestępcze stojące za tymi kradzieżami są powiązane z innymi przestępstwami, takimi jak handel narkotykami i handel ludźmi” – mówił prokurator generalny stanu Illinois. 

Jego zdaniem w śledztwach tego typu ważna jest współpraca organów ścigania i sprzedawców detalicznych. Tak było w listopadzie, po napadzie na sklep Ulta na przedmieściach.

Policja chicagowska powiadomiła policję w Oak Brook, że samochód – zamieszany w kradzież ze sklepu z kosmetykami sieci Ulta w Norridge –  został zaparkowany przed Ultą w Oak Brook. Zanim policja dotarła do sklepu samochodu już nie było, ale policja z Hinsdale odnalazła pojazd na autostradzie I-294 i aresztowała cztery osoby.

Raoul utworzył we wrześniu grupę zadaniową do walki z przestępczością zorganizowaną w handlu detalicznym. Coalition of Law Enforcement and Retail szacuje, że w wyniku kradzieży notowane są straty w wysokości 45 miliardów dol. rocznie.

Do odkrycia magazynów ze skradzionym towarem doszło po aresztowaniu  28 listopada przez policję w Chicago osoby pod zarzutem nielegalnego posiadania broni. W samochodzie zatrzymanego odnaleziono przedmioty z kradzieży ze sklepów –  poinformował szef detektywów policji chicagowskiej Brendan Deenihan.

Grupa zadaniowa uzyskała nakaz przeszukania magazynów, w których znaleziono skradziony towar detaliczny o wartości kilku milionów dolarów. Przewiezienie odzyskanych przedmiotów zajęło 15 osobom z zespołu śledczego dziewięć godzin –  poinformował prokurator Raoul. Nie określił, czy odzyskany towar pochodził z ostatnich zuchwałych kradzieży nazywanych „smash-and-grab” (rozbij i zgarnij) dokonywanymi przeważnie przez kilkunastoosobowe grupy rabusiów w sklepach z luksusowym towarem.

Jego zdaniem część towaru mogła zostać skradziona zanim została dostarczona do sklepów.

Raoul powiedział, że skontaktował się z portalami internetowymi, które służą do sprzedaży, prosząc o wykorzystanie ich zasobów, w celu zamknięcia rynku przed osobami upłynniającymi rzeczy z kradzieży.

„Jeżeli cena luksusowego towaru jest zaniżona, to może być to sygnał, że pochodzi z kradzieży” – dodał, apelując do konsumentów, aby nie wspierali złodziei i innych przestępców. 

(tos)

REKLAMA

2115414067 views

REKLAMA

2115414299 views

REKLAMA

REKLAMA

2117210690 views

REKLAMA

2115414440 views

REKLAMA

2115414539 views

REKLAMA

2115414646 views