REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Skorumpowany policjant wyjdzie wcześniej na wolność

Skorumpowany policjant wyjdzie wcześniej na wolność

-

fot.Daniel Schwen/Wikimedia
fot.Daniel Schwen/Wikimedia

Były funkcjonariusz chicagowskiej policji Corey Flagg wyjdzie na wolność o pół roku szybciej, a to za sprawą zmian w zasadach karania przestępców narkotykowych, wprowadzonych na wniosek prokuratora generalnego Erica Holdera.

REKLAMA

Flagg, był członkiem policyjnej szajki, która specjalizowała się w rabowaniu handlarzy narkotyków w Englewood oraz obracaniu skradzionymi nielegalnymi substancjami. W 2008 r. z wyrokiem 9,5 lat więzienia trafił do zakładu karnego o niskim rygorze w Pensylwanii.

W poniedziałek sędzia Ronald Guzman złagodził 114-miesięczny wyrok o 17 miesięcy. Były policjant nie skorzysta jednak z tak dużego złagodzenia kary, ponieważ jego wyrok zakłada, że skazany nie może opuścić więzienia przed 1 listopada 2015 roku. W związku z tym od wyroku odjęto około pół roku więzienia.

Redukcja wyroku dla skorumpowanego i zamieszanego w narkotykowe przestępstwa policjanta to jeden z pierwszych przypadków złagodzenia kary po wprowadzeniu w życie nowych regulacji dotyczących przestępców narkotykowych. Zmiany przewidują długie wyroki tylko za najcięższe narkotykowe przestępstwa; w ten sposób mają odciążyć przeładowane więzienia i uczynić pracę organów ścigania bardziej wydajną.

W całym kraju na złagodzenie kar może liczyć ok. 46 tys. skazanych, czyli ok. 70 proc. przestępców narkotykowych odsiadujących karę. Średnie złagodzenie wyroku wyniesie 11 miesięcy. Do tej pory do chicagowskich sądów wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o przedterminowe zwolnienia.

(gd)

fot.Daniel Schwen/Wikimedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks