REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSklepy detaliczne zmieniają wymogi dotyczące masek

Sklepy detaliczne zmieniają wymogi dotyczące masek

-

Target i Trader Joe’s to jedne z pierwszych sklepów detalicznych, które łagodzą wymogi dotyczące noszenia masek przez osoby w pełni zaszczepione. Sieci uzależniają swoje decyzje od miejscowego prawa.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości i członków zespołu było głównym priorytetem Target przez cały czas trwania pandemii, a my ściśle i konsekwentnie przestrzegaliśmy zaleceń CDC w tym czasie. (…) Biorąc pod uwagę zaktualizowane wytyczne CDC z zeszłego tygodnia, Target nie będzie już wymagał od w pełni zaszczepionych gości i członków zespołu noszenia nakryć twarzy w naszych sklepach, z wyjątkiem sytuacji, w których jest to wymagane przez lokalne przepisy” – napisał rzecznik Targetu w poniedziałkowym oświadczeniu.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydało nowe wytyczne, według których osoby zaszczepione mogą w większości sytuacji chodzić bez masek zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, co zasadniczo pozwala im na powrót do życia sprzed pandemii.

Posunięcie to wywołało ostrą debatę, w której wielu ekspertów zdrowotnych kwestionowało, czy decyzja CDC była pospieszna. Dyrektor CDC Rochelle Walensky potwierdziła w niedzielę, że decyzja została podjęta w odpowiedzi na zmieniające się dane i zaprzeczyła, że wpływ na nią miały naciski polityczne.

Target oświadczył jednak, że zakrywanie twarzy „będzie nadal zdecydowanie zalecane” osobom, które nie są w pełni zaszczepione, dodając, że protokoły czyszczenia i bezpieczeństwa – w tym dystans społeczny – nadal obowiązują.

Na liście sklepów, które zrezygnowały z wymogu noszenia masek przez osoby w pełni zaszczepione znalazły się Walmart, Sam’s Club, Trader Joe’s i Costco. Nowe zasady obowiązują zarówno pracowników, jak i klientów sklepów.

Wielu sprzedawców detalicznych i restauracji nadal wymaga zakrywania twarzy, niezależnie od zaszczepienia. Są to między innymi Kroger, CVS i Home Depot.

(kk)

REKLAMA

2123322839 views

REKLAMA

REKLAMA

2123322855 views

REKLAMA

REKLAMA

2125119175 views

REKLAMA

2123322865 views

REKLAMA

2123322871 views

REKLAMA

2123322875 views