REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSkazana za śmierć Isabelli Zielinski - niewinna?

Skazana za śmierć Isabelli Zielinski – niewinna?

-

W 2005 roku Jennifer Del Prete z Hickory Hills została skazana na 20 lat więzienia za spowodowanie śmierci pozostającej pod jej opieką 14-miesięcznej Isabelli Zielinski. Kobieta nigdy nie przyznała się do winy. Zdaniem sędziego federalnego kobieta faktycznie może być niewinna. Sędzia domaga się, by po blisko 10 latach wypuszczono ją z więzienia, gdy na wokandę ponownie trafi jej sprawa. 

Jennifer Del Prete fot.Illinois Department of Corrections
Jennifer Del Prete fot.Illinois Department of Corrections

REKLAMA

Wyrok skazujący Jennifer Del Prete zapadł  w sądzie stanowym. Był oparty na wątpliwych dowodach. Okręgowy sędzia federalny Matthew Kennelly jest przekonany, że żaden ławnik nie uznałby jej winy, gdyby w czasie procesu przedstawiono dowody świadczące o niewinności kobiety. Opiekunka skazana za morderstwo ponownie stanie przed sądem. Niewykluczone, że na proces oczekiwać będzie na wolności.

Del Prete, 43-letnia matka dwojga dzieci, pracowała w żłobku w Romeoville. W 2005 roku sąd uznał, że jest ona winna zabójstwa niemowlęcia, które pozostawało pod jej opieką. Według prokuratora, Isabella Zielinski zmarła w wyniku gwałtownego potrząsania przez zdenerwowaną opiekunkę. Nieprzytomna  4-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala wprost ze żłobka. Dziecko zmarło niespełna 11 miesięcy później.

Po latach pojawiły się jednak wątpliwości co do winy opiekunki. Sędzia Matthew Kennelly zwrócił uwagę, że podczas procesu Jennifer Del Prete nawet ekspert powołany przez prokuraturą sugerował, iż ciężkie urazy dziecka najprawdopodobniej nie były spowodowane przez pracownicę żłobka. Skrytykował również lekarza, który przy oględzinach zwłok nie zwrócił uwagi na ślady wcześniejszych urazów na głowie małej Isabelli.

Jennifer Del Prete nadal przebywa w zakładzie karnym w Lincoln. W tym tygodniu sędzia Kennelly wydał prokuratorowi generalnemu Illinois polecenie ustalenia warunków dotyczących zwolnienia kobiety i zezwolenia jej na odpowiadanie w nowym procesie z wolnej stopy.  Zarówno prokurator generalny jak i prokurator stanowy powiatu Will nie godzą się ze stanowiskiem sędziego Kennelly, co nie znaczy, że zlekceważą jego życzenia. Do tej pory nie ustalono warunków ani daty wyjścia Del Prete na wolność.

W rozmowie z “Chicago Sun-Times” matka Del Prete wyraziła opinię, że każdy średnio inteligentny obserwator procesu bez trudu mógł dostrzec, że oskarżenie nie przedstawiło solidnych dowodów winy jej córki. (eg) 

REKLAMA

2118865201 views

REKLAMA

2118865300 views

REKLAMA

REKLAMA

2120661656 views

REKLAMA

2118865375 views

REKLAMA

2118865437 views

REKLAMA

2118865493 views