REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Skarbnik Rutherford ponownie pozwany przez Eda Michalowskiego

Skarbnik Rutherford ponownie pozwany przez Eda Michalowskiego

-

Edmund Michalowski, były pracownik skarbnika stanowego Dana  Rutherforda, ponownie skarży w sądzie swego dawnego szefa, a także  komitet kampanii prezydenckiej Mitta Romneya. Pierwsza sprawa sądowa Michałowskiego przeciw Rutherfordowi została oddalona, ale zrujnowała karierę polityczną tego ostatniego. Impakt najnowszego pozwu trudno przewidzieć. Prawnicy analizują dokument.

Dan Rutherford i Ed Michalowski fot.Facebook/edmichalowski.com
Dan Rutherford i Ed Michalowski fot.Facebook/edmichalowski.com

REKLAMA

W nowym pozwie  skierowanym do sądu federalnego w Chicago 12 czerwca Michalowski twierdzi, że w 2011 r. był zmuszany przez Rutherforda do pracy kampanijnej na rzecz Romneya. Michałowski utrzymuje, że otrzymał kilka tysięcy dolarów na zebranie  podpisów wyborców w celu zapewnienia Romneyowi miejsca na liście wyborczej w Illinois.

Michałowski stwierdza też w pozwie, że był zmuszany do przekazania donacji pieniężnych na kampanie wyborcze dla Romneya, jak i dla Rutherforda.
W oryginalnej sprawie wniesionej 10 lutego br., a oddalonej niedawno przez sąd federalny, Michalowski sformułował swoje  zarzuty mniej precyzyjnie − jako zmuszanie go do pracy kampanijnej w godzinach służbowych.

Oryginalny pozew zawierał także zarzuty napastowania seksualnego, które również zostały oddalone przez sędzię federalną Joan Lefkow z braku dowodów uzasadniających roszczenia powoda. W nowej sprawie Michalowski ponawia oskarżenie.

Pierwsza sprawa została złożona w sądzie federalnym  tuż przed marcowymi prawyborami, w których Rutherford ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej na urząd gubernatora.
Skarbnik twierdził, że  pozew był motywowany politycznie, by uniemożliwić mu starania o gubernatorski fotel. Skutecznie. Rutherford przegrał prawybory.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks