REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSkarbnik powiatu Cook w PNA z edukacyjną misją dla polonijnych właścicieli domów...

Skarbnik powiatu Cook w PNA z edukacyjną misją dla polonijnych właścicieli domów 🎧 PODCAST (ZDJĘCIA)

-

Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas w sobotę w siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA) spotkała się z Polonią i zaprezentowała nową polskojęzyczną broszurę Przewodnik po systemie podatku od nieruchomości (The Property Tax System).

Z redaktor naczelną “Dziennika Związkowego”  Alicją Otap rozmawia Joanna Trzos. Podcast “Dziennika Związkowego” powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

REKLAMA

Podczas spotkania skarbnik Maria Pappas z pomocą swojego zastępcy Paula Kawy zaprezentowała nową informacyjną broszurę w języku polskim, przeznaczoną dla właścicieli domów w powiecie Cook. Pappas demonstrowała jak korzystać z broszury papierowej i w internecie na witrynie skarbnika.

Po prezentacji Pappas podziękowała liderom polonijnym za owocną współpracę z jej biurem na polu udostępniania ważnych informacji polskiej społeczności i wręczyła im pamiątkowe dyplomy uznania. Wyróżnienia otrzymali: Jan Kopeć – prezes Związku Klubów Polskich i honorowy skarbnik powiatu Cook, Frank Spula – prezes Związku Narodowego Polskiego (PNA) i Kongresu Polonii Amerykańskiej, Michael Niedziński – prezes stanowego wydziału Kongresu Polonii Amerykańskiej, Jacek Graca – drugi wiceprezes stanowego wydziału Kongresu Polonii Amerykańskiej, Ewa Cholewinski – krajowa dyrektor Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katoliskiego w Ameryce Dystrykt 7 i skarbnik wydziału stanowego KPA, Robert Groszek – współprzewodniczący kliniki prawnej PNA, Amicus Poloniae oraz Iwona Filipiak – prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej. Wyróżnienie dla rzecznik prasowej ZKP Łucji Mirowskiej-Kopeć, która była nieobecna, odebrał jej mąż.

Skarbnik Pappas podziękowała też za zaangażowanie w sprawy Polonii Konsulatowi Generalnemu RP, który reprezentowany był przez wicekonsula Piotra Semeniuka.

Na miejscu w siedzibie PNA przy 6100 N.Cicero w Chicago zorganizowano biuro mobilne Cook County Treasure’s Office, a polskojęzyczni pracownicy pomagali przybyłym właścicielom nieruchomości sprawdzić, czy mogą ubiegać się o ulgę od podatku lub jego zwrot, a także czy nie zalegają z płatnościami. Można też było sprawdzić, czy podatek nie został sprzedany na aukcji (scavenger sale).

Skarbnik Maria Papas i prezes Frank Spula wzięli też udział w programie radiowym na żywo prowadzonym przez Joannę Trzos na falach  WPNA 103.1 FM (Polish American Mix).

Więcej informacji na temat programów biura skarbnika powiatu Cook, a także zaprezentowana w sobotę broszura w języku polskim, dostępnych jest na stronie cookcountytreasurer.com.

Do tematu powrócimy w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.

(info wł)

fot. Artur Partyka

(info wł.)

fot. Artur Partyka

REKLAMA

2122059080 views

REKLAMA

REKLAMA

2122059097 views

REKLAMA

REKLAMA

2123855417 views

REKLAMA

2122059107 views

REKLAMA

2122059114 views

REKLAMA

2122059118 views