REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSenator Mark Kirk miał udar mózgu

Senator Mark Kirk miał udar mózgu

-

Republikański senator z Illinois Mark Kirk doznał udaru mózgu – poinformowało biuro senatora. 52-letni polityk trafił w sobotę do szpitala Northwestern Memorial, gdzie przeszedł operację. Lekarze określają jego stan jako stabilny. Mark Kirk przebywa na oddziale intensywnej terapii.  

fot. Senator Mark Kirk (R)

REKLAMA

Informacje o problemach zdrowotnych polityka jego biuro przekazało mediom w poniedziałek. Mark Kirk w sobotę źle się poczuł i sam zgłosił się do szpitala w Lake Forest, gdzie lekarze zdiagnozowali u niego udar mózgu. Polityk został przewieziony do Northwestern Memorial Hospital, gdzie w poniedziałek rano przeszedł operację, mająca na celu zmniejszenie obrzeku wokół mózgu. Jak mówi neurochirurg, który operował polityka, doktor Richard Fessler, zabieg polegał na tymczasowym usunięciu fragmentu czaszki i zakończył się pomyślnie.  Lekarz przyznał jednak,  że polityk doznał częściowego paraliżu lewej strony ciała i ma problem z poruszaniem lewą ręka. Doktor Fessler przyznał, że jest szansa, że z biegiem czasu, w wyniku rehabilitacji pacjent odzyska pełną sprawność.

„Biorąc pod uwagę jego młody wiek , dobre zdrowie oraz specyfikę udaru, lekarze są przekonani, że w ciągu najbliższych tygodni senator powróci do pełni sił” – napisano w specjalnym oświadczeniu opoublikowanym przez biuro senatora Kirka.

52-letni senator z Illinois doznał niedokrwiennego udaru mózgu. Stanowi on około 80 proc. wszystkich udarów i jest spowodowany gwałtownym zatrzymaniem dopływu krwi do mózgu. Może być wynikiem niedrożności tętnicy zaopatrującej lub niewystarczającym przepływem krwi przez dany obszar mózgu.

Senator Mark Kirk od 2010 roku reprezentuje w senacie USA stan Illinois. Pokonując Demokratę Alexiego Giannouliasa, Republikanin zajął miejsce zwolnione po wyborze Baracka Obamy na prezydenta. Wcześniej, od 2000 roku Kirk zasiadał w Izbie Reprezentantów.

Zobacz: Następca Obamy zaprzysiężony

Kilka dni temu polityk wrócił z wizyty w Polsce, gdzie przebywał wraz z kongresmanem Mikiem Quigley’em (D). Amerykańscy politycy rozmawiali m.in. na temat włączenia Polski do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego.

Zobacz: Amerykańscy politycy w Polsce rozmawiają o wizach

mp

 

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje, ze senator Kirk szybko wroci do zdrowia i wszystko bedzie OK. Jakby nie bylo senator Kirk ma zapewniona najlepsza opieke zdrowotna na swiecie, czyli zafundowana mu przez podatnikow. Nalezy tylko miec nadzieje, ze po wyzdrowieniu senator Kirk wreszcie zrozumie, jak wazne jest miec dobre ubezpieczenie zdrowotne bez strachu, ze sie straci wszystko aby zaplacic za rachunek szpitalny.

REKLAMA

2118896801 views

REKLAMA

2118896900 views

REKLAMA

REKLAMA

2120693256 views

REKLAMA

2118896975 views

REKLAMA

2118897037 views

REKLAMA

2118897093 views