REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sędzia sądu karnego przeniesiona na inne stanowisko

Sędzia sądu karnego przeniesiona na inne stanowisko

-

Sędzia sądu karnego została przeniesiona na inne stanowisko po tym, gdy wysunięto zarzuty o bezprawnym wydawaniu przez nią nakazów aresztowania za obrazę sądu uczestnikom procesów .

Komitet wykonawczy sądu powiatu Cook nałożył tę rzadko spotykaną karę na sędzię Glorię Chevere po ustaleniu, że decyzje o aresztowaniu za obrazę sądu mogły stanowić “zagrożenie porządku publicznego i zakłócać sprawne funkcjonowanie sądownictwa”.

Komunikat komitetu wykonawczego nie ujawnia szczegółów dotyczących decyzji podjętych przez sędzię Chevere. Jednakże ujawniony w ubiegłym tygodniu przez Medill Watchdog i WGN-TV raport stwierdza, że w ciągu ostatnich czterech aż lat 30 razy Chevere wysłała oskarżonych do aresztu za obrazę sądu. W grupie tej znalazło się ośmiu młodych mężczyzn, którzy w sali sądowej mieli na sobie za nisko opuszczone spodnie.

Jak utrzymują autorzy raportu, w tym samym okresie żaden sędzia powiatu Cook nie wydał nakazu aresztowania pod zarzutem obrazy sądu.

Decyzja o przeniesieniu Chevere do innych zadań została podjęta po spotkaniu 18 członków komitetu z sędzią i przedstawieniu jej zarzutów.

W 2012 r. Judicial Performarce Commission of Cook County, oceniająca pracę sędziów i wysuwająca rekomendacje w sprawie poprawy ich efektywności, informowała, że Chevere ma problemy “ze swym temperamentem i starannością”, co czasem prowadzi do wydawania błędnych decyzji. Niektórzy członkowie komisji uznali, iż sędzia bywa nieprzygotowana do prowadzonych spraw. (ak)

fot.succo/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks