REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSędzia nie zezwoliła na obnażanie piersi

Sędzia nie zezwoliła na obnażanie piersi

-

fot.LenaSevcikova/pixabay.com
fot.LenaSevcikova/pixabay.com

Sędzia federalna nie przychyliła się do argumentów działaczki na rzecz “GoToplessDay”, domagającej się zniesienia miejskich przepisów w Chicago zabraniających kobietom odkrywania piersi w miejscach publicznych.

REKLAMA

Sonoko Tagami wniosła do sądu pozew po tym, gdy w 2014 r. została ukarana mandatem podczas dorocznego dnia protestów w całym kraju przeciwko zakazowi odsłaniania piersi. Protesty organizowało stowarzyszenie GoTopless z siedzibą w Las Vegas, promujące “prawa kobiet do występowania w miejscu publicznym z nagimi piersiami”.

W złożonym pozwie Tagami utrzymywała, że przepisy miejskie zakazujące obnażania kobiecych piersi są niezgodne z konstytucją, stanowiąc jednocześnie naruszenie prawa do wolności wypowiedzi. Twierdziła ponadto, że objęcie takim zakazem wyłącznie kobiet stoi w sprzeczności z prawem to równości wobec prawa.

Sędzia Sharon Johnson Coleman odrzucając te argumenty przyznała, że trudno zakwalifikować takie zachowanie jako wypowiedź, jeśli przypadkowi przechodnie nie potrafią odebrać przekazu jaki niesie z sobą nagość.

Adwokat Tagami Joel Flaxman zapowiedział złożenie apelacji. Zapewnił, że jego klientka traktuje “nagość, jako jedną z form wypowiedzi”. (ak)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129072756 views

REKLAMA

REKLAMA

2129072771 views

REKLAMA

REKLAMA

2130869091 views

REKLAMA

2129072781 views

REKLAMA

2129072784 views

REKLAMA

2129072788 views