REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSędzia federalny orzekł na korzyść gubernatora ws. uroczystości religijnych

Sędzia federalny orzekł na korzyść gubernatora ws. uroczystości religijnych

-

Sędzia federalny utrzymał w mocy rozporządzenie gubernatora Pritzkera nakazujące pozostanie w domach i orzekł, że nie narusza ono konstytucyjnych wolności religijnych. Pozew wobec rozporządzenia wniósł kościół w północno-zachodnim Illinois. Najnowsza wersja gubernatorskiego dekretu zezwala na uczestnicttwo w uroczystościach religijnych pod warunkiem, że odbywają się one z udziałem maksimum 10 osób.

Decyzja sądu zapadła w niedzielę, kilka godzin po tym jak pastor zgromadzenia Beloved Church w miejscowości Lena w północno-zachodnim Illinois poprowadził kolejne poranne nabożeństwo z udziałem kilkudziesięciu wiernych.

REKLAMA

Sędzia uznał, że nawet wolności wynikające z Pierwszej Poprawki do Konstytucji mają swoje ograniczenia, gdy w grę wchodzi ochrona przed masowymi zakażeniami i zgonami. „Przecież bez życia nie ma wolności i dążenia do szczęścia” – napisał sędzia John Z. Lee w uzasadnieniu swojej decyzji.

Przedstawiciele kościoła uważali, że przedłużenie przez gubernatora rozporządzenia jest niekonstytucyjne. Zarzucali, że „ludzie wiary są degradowani do obywateli drugiej kategorii”, a „kościoły i pastorzy w Illinois są niemniej kluczowi dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców niż sklepy z alkoholem”. W pozwie złożonym w sądzie federalnym domagali się tymczasowego oraz stałego wyłączenia spod nakazu.

Najnowsza wersja gubernatorskiego dekretu, nakazującego pozostanie w domach, obowiązująca do końca maja, zezwala na udział w ceremoniach religijnych pod warunkiem, że odbywają się one z udziałem maksimum 10 osób.

Liczba uczestników nabożeństwa w Beloved Church w Lena wielokrotnie przewyższyła dopuszczalny limit

Beloved Church na swojej stronie internetowej definiuje siebie ,,bardziej jako kościół międzywyznaniowy niż bezwyznaniowy” i zaprasza w swoje progi wszystkich chrześcijan.

Miejscowość Lena liczy około 3 tys. mieszkańców i leży dwie godziny na północny-zachód od Chicago.

(jm, ao)

REKLAMA

2097985960 views

REKLAMA

REKLAMA

2097986193 views

REKLAMA

2099782585 views

REKLAMA

2097986336 views

REKLAMA

2097986437 views

REKLAMA

2097986547 views