REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Samoloty Southwest Airlines będą latać na O’Hare

Samoloty Southwest Airlines będą latać na O’Hare

-

Southwest Airlines poinformowały w poniedziałek, że rozszerzą swoją działalność w Chicago i Houston, uruchamiając loty do największych lotnisk w tych miastach.

Samoloty Southwest latają do mniejszych lotnisk w obu miastach – Midway w Chicago i Hobby w Houston. W pierwszej połowie przyszłego roku planują uruchomienie połączeń na międzynarodowe lotnisko O’Hare w Chicago, dokąd rejsy oferują m.in. United i American Airlines.

Nowe połączenia będą realizowane przez samoloty obecnie bezczynne. Podczas pandemii koronawirusa branża lotnicza przeżywa znaczne spowolnienie, ale Southwest Airlines są w lepszej kondycji finansowej niż konkurencja ze względu na brak uzależnienia kondycji finansowej od podróży służbowych, które zostały znacznie zredukowane.

Southwest Airlines z siedzibą w Dallas to czwarta co do wielkości linia lotnicza w kraju pod względem przychodów. Linie zapowiadają nowe rozkłady lotów i ceny. Przez większą część swojej 50-letniej historii Southwest Airlines unikały zatłoczonych, dużych lotnisk. W miarę rozwoju linie przeniosły się na bardziej zatłoczone lotniska, w tym Los Angeles, San Francisco i nowojorską LaGuardię. Przewoźnik często również obsługuje więcej niż jedno lotnisko w regionie.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks