REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sądy w powiecie Cook częściowo wznowiły pracę

Sądy w powiecie Cook częściowo wznowiły pracę

-

Po ponad trzech miesiącach przerwy w poniedziałek 6 lipca pracę wznowiły sądy okręgowe powiatu Cook. W sądach obowiązują nowe środki bezpieczeństwa związane z koronawirusem, a większość przesłuchań nadal odbywać się będzie wirtualnie.

Największy jednolity system sądowy w kraju, sąd okręgowy powiatu Cook, od poniedziałku jest oficjalnie otwarty, lecz większość przesłuchań nadal odbywać się będzie w formie wirtualnej.

REKLAMA

Strony oraz adwokaci proszeni są o kontakt z biurem sekretarza sądów, gdzie dowiedzą się, czy ich przesłuchania odbędą się osobiście czy za pośrednictwem Zoom.

Sędziowie przewodniczący sprawom kryminalnym będą obecni na salach sądowych tylko dwa-trzy dni w tygodniu. Nadal zawieszone jest przeprowadzanie rozpraw z udziałem ławy przysięgłych (jury trial); tylko rozprawy rozstrzygane przez sędziego (tzw. bench trial) mają szansę się odbyć.

Od poniedziałku wszyscy wchodzący do budynków sądowych muszą mieć na sobie maski ochronne i mogą spodziewać się sprawdzania temperatury przy wejściu.

Zmiany dotyczą budynku sądu kryminalnego Leighton przy 26th i California, sądu w Daley Center w śródmieściu Chicago oraz wszystkich oddziałów sądów na przedmieściach: w Markham, Bridgeview, Rolling Meadows, Maywood i Skokie.

Decyzją prezesa sądów powiatu Cook Timothy’ego Evansa obrady sądów przeniosły się do internetu 13 marca w związku z pandemią koronawirusa i rozporządzeniem gubernatora Illinois nakazującego pozostanie w domach.

Sędzia Evans w oświadczeniu zaapelował do wszystkich zaangażowanych w system sprawiedliwości o cierpliwość, elastyczność oraz stosowanie się do nowych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks