REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sąd zakazał publikacji filmów ze strzelaniny przy posterunku w Hanson Park

Sąd zakazał publikacji filmów ze strzelaniny przy posterunku w Hanson Park

-

Nakaz sądowy zabronił opublikowania filmów wideo i innych materiałów związanych ze strzelaniną przy posterunku w Hanson Park na północnym zachodzie Chicago – poinformowało cywilne biuro ds. odpowiedzialności policji (Civilian Office of Police Accountability, COPA).

W oświadczeniu COPA poinformowała, że otrzymała nakaz sądowy zakazujący biuru i innym podmiotom udostępniania materiałów filmowych i innych elementów związanych z incydentem z dnia 30 lipca.

REKLAMA

COPA, badająca przypadki strzelanin z udziałem policjantów, ma obowiązek ujawnienia nagrań związanych z danym zajściem w terminie do 60 dni od wypadku. Nakaz sądowy, taki jak w sprawie Hanson Park, nie jest jednak przypadkiem odosobnionym, bo wydawany jest często po zdarzeniach, w których osoba postrzelona przez policję przeżyje i jest postawiona w stan oskarżenia.

25-letniego Lovelle’a Jordana aresztowano za kradzież samochodu w Austin. Mężczyzna jest oskarżony o postrzelenie policjantów w samochodzie, którym transportowano go na posterunek policji – miał przy sobie ukrytą broń, ranił w sumie 5 policjantów. Jordan został postrzelony w wymianie ognia. Jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.

W piątek 31 lipca aresztowanemu postawiono sześć zarzutów usiłowania zabójstwa, kradzież samochodu, dwa zarzuty posiadania nielegalnej substancji, nielegalnie posiadanie broni oraz stawianie oporu przy aresztowaniu. Jordan został również oskarżony jako „uzbrojony przestępca recydywista”, co w przypadku skazania mogłoby wydłużyć jego karę więzienia.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

śp. Felicja Klimuszko

śp. Anna Toczek

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks