REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę Emanuela w trybie przyspieszonym

Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę Emanuela w trybie przyspieszonym

-

Rahm Emanuel może ponownie zacząć myśleć o przygotowaniach do wyborów na burmistrza Chicago. Parę godzin po wczorajszym nakazie wstrzymania drukowania list wyborczych, Sąd Najwyższy zgodził się rozpatrzeć sprawę Emanuela w trybie natychmiastowym. Jego nazwisko powróciło tymczasowo na listy. Teraz sędziowie zdecydują czy tam pozostanie.

fot.juggernautco/ Sąd Najwyższy stanu Illinois zgodził się na rozpatrzenie sprawy Rahma Emanuela w trybie przyspieszonym

Sąd Najwyższy stanu Illinois zgodził się na przyspieszenie rozprawy Emanuela, chociaż nie padła jeszcze konkretna data. Polityk głęboko wierzy, że orzeczenie sądu będzie dla niego korzystne, ponieważ, według niego, to wyborcy mają prawo do podjęcia ostatecznej decyzji. Polityk do końca nie porzucił nadziei, mimo, że wydrukowano już 300 tys. list wyborczych bez jego nazwiska, zanim sąd nakazał wstrzymanie pras drukarskich.

REKLAMA

Teraz los Emanuela pozostaje w rękach siedmiu sędziów, którzy orzekną, czy spełnia on warunek rezydowania w Chicago co najmniej rok przed wyborami. Polityk pracował od 2009 roku jako szef administracji prezydenckiej w Białym Domu, a do Wietrznego Miasta powrócił przed kilkoma miesiącami. Niektórzy uważają, że to go dyskwalifikuje, inni, że nie ma to znaczenia, ponieważ pracował w służbie państwu.

Specjaliści w dziedzinie prawa sugerują, że Sąd Najwyższy wyda orzeczenie bardzo szybko, ponieważ w rozprawie zostanie użyty zebrany wcześniej materiał dowodowy. Co więcej, sąd zdaje się sygnalizować, że nie ma większych wątpliwości co do tego, jak potraktować kwestię rezydencji Emanuela. Ostateczna decyzja powinna być znana w ciągu kilku dni.

W poniedziałek, Sąd Apelacyjny stanu Illinois orzekł, że Rahm Emanuel nie spełnia warunków umożliwiających ubieganie się o urząd burmistrza. Orzeczenie to zostało podjęte po rozpatrzeniu apelacji dotyczącej decyzji Zarządu Komisji Wyborczej Miasta Chicago, zezwalającej na kandydaturę polityka, pomimo iż dwa ostatnie lata mieszkał w Waszyngtonie.

PT

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks