REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sąd: na zespół stresu pourazowego medyczna marihuana

Sąd: na zespół stresu pourazowego medyczna marihuana

-

fot.Daniel Karmann/EPA
fot.Daniel Karmann/EPA

Zespół stresu pourazowego może być w Illinois leczony medyczną marihuaną − orzekł sędzia sądu okręgowego powiatu Cook. Podobne sprawy dotyczące schorzeń leczonych konopiami czekają na rozpatrzenie.

REKLAMA

Zgodnie z decyzją sądu zespół stresu pourazowego (post-traumatic stress disorder, PTSD ) musi zostać dołączony do oficjalnej listy chorób i dolegliwości, które kwalifikują się do leczenia cannabisem.

Sędzia Neil Cohen wydał nakaz, by Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (Illinois Department of Public Health, IDPH) w ciągu 30 dni zastosował się do werdyktu. Dyrektor IDPH Nirav Shah oświadczył, że prawnicy jego agencji analizują decyzję sędziego.

Wyrok finalizuje sprawę sądową wniesioną przeciwko władzom Illinois przez weterana sił zbrojnych USA, który z wojny w Iraku powrócił z zespołem stresu pourazowego. PTSD powoduje przykre objawy psychosomatyczne, m.in. napady lękowe, zaburzenia snu i normalnego funkcjonowania. Marihuana bywa bardziej skuteczna w przypadku wielu symptomów PTSD niż tradycyjne preparaty farmakologiczne.

Specjaliści medyczni, z którymi konsultował się IDPH, doradzali dołączenie zespołu stresu pourazowego do listy dolegliwości leczonych marihuaną, jednak agencja odrzuciła rekomendacje własnych ekspertów, a także podanie weterana. Dlatego mężczyzna wniósł sprawę do sądu.

Warto dodać, że w sądzie okręgowym powiatu Cook na rozpatrzenie czeka jeszcze siedem pozwów domagających się poszerzenia listy przypadłości leczonych marihuaną.
Jak dotąd administracja gubernatora Bruce’a Raunera stanowczo odmawiała dodania kolejnych schorzeń do rejestru.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks