REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRuszyły nominacje do konkursu "Wybitny Polak za Granicą"

Ruszyły nominacje do konkursu „Wybitny Polak za Granicą”

-

W tym roku już po raz drugi zapraszamy do udziału w Konkursie „Wybitny Polak za Granicą”. Konkurs organizowany przez jest przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, znaną m.in. z przyznawania najlepszym polskim produktom i usługom prestiżowego Godła „Teraz Polska”. Nominacje kandydatów do nagrody zgłaszać można do 3 marca. 

REKLAMA

Głównym celem i przesłaniem Konkursu „Wybitny Polak” jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających na całym świecie, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces poza granicami Polski. Konkurs jest przeprowadzany w 5 kategoriach: biznes, nauka, kultura, osobowość i „Młody Polak”.

Kandydatami do nagrody mogą być obywatele polscy lub polskiego pochodzenia zamieszkali legalnie poza terytorium RP.

Laureatami ostatniej edycji zostali m.in.: prof. Maria Siemionow, Grażyna Auguścik, Agnieszka Wójtowicz-Vosloo, Janusz Kapusta, Piotr Sikora, Michał Siwiec.

W związku z faktem, iż edycje konkursu odbywają się równolegle w Chicago i Nowym Jorku, w przeprowadzenie konkursu zaangażowały się również polskie palcówki dyplomatyczne – Konsulaty RP w Chicago i Nowym Jorku. Nominacje kandydatów mogą być nadsyłania ze wszystkich 50 stanów.

Konkurs jest podzielony na etap krajowy (regionalny) oraz etap ogólnoświatowy. W USA za organizację i koordynację Konkursu „Wybitny Polak” odpowiada Pangea Alliance, która czuwa nad etapem krajowym.

Członkowie organizacji starają się pozyskać możliwie najliczniejsze grono kandydatów do nagrody, a następnie spośród wszystkich zgłoszonych kandydatur wybiorą te, które w największym stopniu zasługują na wyróżnienie.

Pangea Alliance czeka na nominacje osób, których działalność jest związana z utrwalaniem pozytywnego wizerunku Polski i Polaków w Stanach Zjednoczonych.

Zgłoszenia można przesyłać do dnia 3 marca, na adresy Konsulatów Generalnych RP w Chicago i Nowym Jorku. Formularze zgłoszeń można przesyłać także drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej Pangea Alliance www.pangealliance.org.

Wszelkie pytania kierować można na adres e-mailowy: contact@pangealliance.org.

 

in

17 KOMENTARZE

  • Motto:
   Taka jest nasza USAmeryka – galeria fotografii aktywnych Polaków w USA.

   No dobra, Mariano Italiano – masz szansę, ale trzeba by, abyś posiadał produkt w tym portalu, a nie tylko klawiaturę i ideę. Tu dalej masz ideę, inwestorom w portal przełóż ją na zysk: Każda z organizacji i podmiot [partnerzy] otrzymuje stały login do modułu w portalu do zamieszczenia fotografii i jej opisu, automatycznie dodaje się nazwa organizacji, firmy. Dzięki temu partnerzy portalu mogą prezentować fotografią swoją działalność i walory otoczenia przyrodnicze, urbanistyczne, biznesowe i humanistyczne. Gdy tysiąc partnerów doda po 100 fotografii rocznie, to za dekadę będzie ich milion w galerii. Powinna wzrosnąć liczba odsłon portalu, to może i kapnie więcej wpisów i ruch się tu rozkręci. Znany będziesz i może nominowany.

  • No to do dziela pacanie a nie obsrywac innych – to bylo do tej pory twoja idea. Masz szanse wykorzystaj ja drugi raz ci sie nie trafi.Pamietaj proznia musi byc wypelniona.Na razie jest proznia albo proznosc jak wolisz i od ciebie pacanie zalezy czy ten stan metafizyczny w twojej glowie potrwa dalej.:)
   Twoj przyjaciel – stary.

  • gdzie twoja elokwencja sie podziala? burak pastewny z ciebie wychodzi. zal ci zawory sciska ze jakos ludzie potrafia klikac i bez ciebie czy drugiego jehowca? a tak straszyles ze sam zostane na forum….
   nerwoweczka co? ziolek sobie dziadku zaparz. ukoi to nerwy a moze i okreznice ci przeczysci na lepsze samopoczucie 🙂

  • No ten pacan uwierzyl w to ze mu cos proponuja. Jednak proznia zwyciezyla.Nic nie zdola wypelnic twojej 'wewnatrzczaszkowej’* prozni 🙂 Niech zyje proznia pacana mariana. 🙂 Gratulacje dla NeoQubit.
   * Wewnatrzczaszkowa proznia to jest to co masz we lbie czyli nic 🙁 szkoda cie rambarbarku 🙂 Ale byc przez chwile potrzebny to wielka rzecz wezmy na to papier toaletowy przydaje sie niejednokrotnie, jest potrzebny! wrecz niezbedny widzisz parabole osle? zal mi cie.

 1. Motto:
  W naturze są tylko dźwięki, nie ma muzyki.

  Galerię możesz wzbogacić o rozrywkę handlową – idea jest taka: Każdy klient może – kto u partnera portalu przy zakupie otrzymuje handlowy dowód nabycia [np. na określona kwotę], posiadający indywidualny numer identyfikacyjny, wpisać tu na stronie galerii firmy ten numer. Wszystkie numery są na stronie galerii firmy. Firma sobie losuje numer i wybrany podaje na stronie galerii firmy klientowi, który aby otrzymać upominek lub upust przy kolejnych zakupach albo co tam firma oferuje w promocji, musi się udać w określonym terminie [np. 3-7 dni] do firmy z dowodem nabycia z tym numerem. Firmy posiadają login do swojego boxu galerii i zamieszczają tam informację o tym, co będzie upominkiem dla ich klientów przy kolejnym losowaniu. Dzięki internetowi użytkownicy portalu mogą coś wygrać w sklepie na tej samej ulicy co mieszkają albo za przysłowiowym rogiem, jeżeli firmy byłyby zainteresowane oferowaniem tu na stronie – upominki i promocje – w galerii w tym portalu. W tej idei Mariano_Italiano masz tylko dźwięki, inwestorom portalu, firmom i ich klientom musiałbyś ułożyć z nich w internecie atrakcję i biznes muzykę. Sukces ruchu w portalu zapewne podnosiłby Twoje szanse na nominację.

 2. Czekamy zatem na odpowiedz nominowanego. Nastawiony jest przychylnie, proznosc wziela gore nad rozsadkiem tak jak milosc ma wiele wspolnego z zoladkiem a jak wiadomo wszystkim przedluzeniem zoladka jest dooopa i wtedy cel jest osiagniety. A cel uswieca srodki jak madrzy mawiali.A wiec do roboty nominacie wielu czeka na cie.Do roboty czlowiecze wielu czeka w necie 🙂

 3. Nie obrazaj sie Mariano. 🙂 Wiem ze czujesz sie dobrze wlasnie w tej roli 'comboya’ kiedy mozesz odpowiedziec jaka bzurnym tekstem, ktory ma za zadanie osmieszyc adwersarza.Wtedy plyniesz jak nie przymierzajac g… na fali lecz przyparty do muru milczysz, zbierasz mysli i chowasz sie do dziury jak …. A i jeszcze jedno dobrze czujesz sie w minionym czasie nierealnego socjalizmu.To jest wynikiem doswiadczen, traumy z powodu niespelnionych oczekiwan czy osobistych rozczarowan?:)Nie wstdz sie wylej swoje troski byc moze znajdzie sie ktos kto ci pomoze poradzic sobie z osobistymi problemami i uprzedzeniami do innych ludzi, tak roznych od ciebie. Smialo Mariano, smialo.

  • o jakich bebenkach ty teraz zaczynasz rozwazania gdyz ja za toba nie nadazam. nie wiem czy zauwazyles ze przeskoczyles watek, byc moze to nie ma znaczenia , ja wiem….

 4. …a nic takiego, zainspirowałeś mnie wątkiem rozrywki, no że rozrywkowy portal, widocznie Shreka [III] nie oglądałeś, tam były bębny, ognisko i zachęta, a swoją drogą tu w zakładce „O Nas” wydaje się, że jest jakoby inaczej niż o rozrywce…

REKLAMA

2100024828 views

REKLAMA

REKLAMA

2100025061 views

REKLAMA

REKLAMA

2101821453 views

REKLAMA

2100025203 views

REKLAMA

2100025304 views

REKLAMA

2100025414 views