REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRusza proces Jussiego Smolletta

Rusza proces Jussiego Smolletta

-

Po blisko trzech latach od domniemanego rasistowskiego i homofobicznego ataku, w sądzie powiatu Cook ruszył proces aktora Jussiego Smolletta. W poniedziałek rozpoczęła się selekcja ławy przysięgłych.

Były gwiazdor serialu „Imperium” odpowie na sześć nowych zarzutów, w tym czterech dotyczących składania fałszywych zeznań i sfingowania napadu na samego siebie. Wcześniej Jussie Smollett został oczyszczony przez biuro prokurator Kim Foxx z zarzutów składania fałszywych zeznań i sfingowania napadu na samego siebie w zamian za grzywnę i pracę społeczną.

REKLAMA

Wywołało to liczne protesty i wytoczenie procesu cywilnego przez miasto. W rezultacie sędzia zdecydował o powołaniu specjalnego prokuratora do zbadania przebiegu wydarzeń oraz działania wszystkich urzędników prokuratury powiatu Cook zaangażowanych w sprawę.

Do domniemanego rasistowskiego i homofobicznego napadu na aktora Jussiego Smolletta miało dojść 29 stycznia 2019 r. Aktor relacjonował, że w rejonie 300 E. North Lower Water St. pobiło go dwóch mężczyzn, którzy wykrzykiwali rasistowskie i obraźliwe hasła, oblali go nieznaną substancją, a na szyję zarzucili pętlę. Gwiazdor serialu „Imperium” został oskarżony o składanie fałszywych zeznań i sfingowanie napadu na samego siebie. Przyznający się do homoseksualizmu czarnoskóry aktor miał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę opinii publicznej, zyskać jej sympatię i ułatwić sobie zawodową karierę.

Prokurator Kim Foxx przyznała wcześniej, że nie zajęła się sprawą Smolletta prawidłowo. W podobnym tonie wypowiadali się się prawnicy reprezentujący aktora. Władze Chicago domagały się odzyskania strat poniesionych w związku z dodatkową pracą policji, która dogłębnie badała sprawę ataku, którego nie było.

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Całą historię związaną z Jussie Smollett i procesem sądowym najwłaściwiej podsumował były dziennikarz Chicago Tribune John Kass. Na swojej stronie internetowej zamieścił kolumnę zatutyłowaną: Jussie Smollett, little clown on trial, alone: But why aren’t the big clowns in the courtroom, too? Nic dodać nic ująć.

REKLAMA

2115160161 views

REKLAMA

2115160392 views

REKLAMA

REKLAMA

2116956782 views

REKLAMA

2115160532 views

REKLAMA

2115160630 views

REKLAMA

2115160738 views