REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rusza proces Johna Granata. Zbrodnia, która wstrząsnęła Polonią

Rusza proces Johna Granata. Zbrodnia, która wstrząsnęła Polonią

-

Po pięciu latach od zabójstwa Johna i Marii Granatów rusza proces ich syna i jego wspólnika oskarżonych o morderstwo z premedytacją. Zbrodnia z 2011 r. wstrząsnęła mieszkańcami Palos Park i chicagowską Polonią.

Do makabrycznego zabójstwa doszło w nocy z 10 na 11 września 2011 roku w podchicagowskim Palos Park. 22-letni obecnie, a wtedy 17-letni John Granat junior jest oskarżony o zorganizowanie i dokonanie mordu swoich rodziców – Johna i Marii Granatów.

REKLAMA

2147483647 clicks

Hasłem do działania były słowa „koncert się zaczął”. Wkrótce po nich pod dom Johna i Marii Granatów podjechało trzech nastolatków: Mohammad Salahat, Ehab Qasem i Christopher Wyma. Salahat czekał w samochodzie przed domem. W tym czasie Wyma i Qasem zaatakowali śpiących Johna i Marię Granatów. John Granat junior w tym czasie przetrząsał dom w poszukiwaniu pieniędzy. Wkrótce dołączył do niego Qasem mówiąc, że rodzice Granata wciąż żyją. Młody Granat wręczył wtedy koledze kuchenny nóż. Według policji Qasem zadał nim Marii Granat co najmniej cztery ciosy. Kolejne ciosy zadał kobiecie jej syn. Na ciele Polki znaleziono w sumie ponad 20 ran kłutych. Jej mąż zmarł w wyniku ran zadanych kijem bejsbolowym i nożem; mężczyzna miał wybite zęby, złamaną szczękę i przebitą nerkę. Granatowie zginęli we śnie, zatłuczeni i zadźgani we własnym łóżku.

John Granat junior, Christopher Wyma, Mohammad Salahat i Ehab Qasem fot. Cook County Sheriff's Office
John Granat junior, Christopher Wyma, Mohammad Salahat i Ehab Qasem fot. Cook County Sheriff’s Office


Policję wezwał syn Granatów, który początkowo twierdził, że obudził się i odkrył zmasakrowane zwłoki rodziców. W czasie przesłuchań wielokrotnie zmieniał jednak wersję wydarzeń i nie był w stanie podać alibi. W toku śledztwa detektywi ustalili, że relacje młodego Granata z rodzicami były bardzo trudne i w domu często dochodziło do sprzeczek. Niedługo przed morderstwem John i Maria Granatowie zlikwidowali nielegalną plantację marihuany ich syna. To dodatkowo zaostrzyło rodzinne relacje. Granat junior miał wielokrotnie grozić rodzicom śmiercią. Jednak głównym motywem zbrodni były pieniądze; z domu Granatów mordercy skradli 35 tys. dolarów.

Mohammad Salahat, który pełnił rolę kierowcy i czekał na wspólników w samochodzie zaparkowanym przed domem Granatów, przyznał się do winy i w marcu br. został skazany na 35 lat więzienia. John Granat junior i Christopher Wyma, oskarżeni o podwójne zabójstwo z premedytacją, staną przed sądem w Bridgeview 9 stycznia. Grozi im kara dożywotniego więzienia. Data rozpoczęcia procesu Ehaba Qasemy nie została jeszcze ustalona.

(gd, km)

Na zdj. John Granat junior i zamordowani Maria i John Granat senior fot. Cook County Sheriff/arch. rodziny Granat

11 KOMENTARZE

  • Po pierwsze Chicago i aglomeracja to kilkanascie milionow a nie dwa kolego ,pomyliles chyba Chicago z Warszawa.Po drugie ,niech wam w Polsce wreszcie Macierwicz da bron jak zapowiada to zobaczymy wtedy jak zmienia sie statystyki.Po trzecie nie macie w Polsce gangow murzynskich i latynoskich ,ktore urzadzaja sobie strzelaniny na ulicach.I tak na koniec ,czuje sie 100 razy bezpieczniej w tej groznej Ameryce ,gdzie nieraz zostawilem otwarte auto na noc i nigdy mi nic nie zgine!o niz w Polsce ,gdzie strach wieczorem wyjsc na osiedle.

 1. kogo rodzice sobie wychowaly, to doczekaly sie pociechy,
  bezstresowe wychowanie dzieci, zadnego rygoru i wartosci zyciowych, od malego dzieci rzadza rodzicami , brak psluszenstwa i szacunku do rodzicow,
  konflikty pokoleniowe i rodzinne ,trawka ,alkohol ,dermoralizacja mlodziezy ,agresja i
  huliganstwo ,wszystko wolno ,co nie wolno i takie sa skutki. ,inny wypadek ,matka kupuje choremu psychicznie synowi bron ,wozi go na lekcje uzywania broni .po co ?
  a on pierwsza matke zastrzelil i paru kolegow , glupota rodzicow prowadzi do tragedii.

 2. To poprawność polityczna, tak a tak masz wychowywać dzieci. Rzecz dotyczy przede wszystkim Europy Zachodniej. W Norwegii do szkoły przyszło zasmucone dziecko, bo dowiedziało się, że zmarła babcia w Polsce. Urząd zabrał matce dziecko i umieścił w placówce opiekuńczej. Głośne to było w Polsce, bo matka porwała dziecko przy pomocy Polaków i uciekła do Polski. Rząd Norweski zażądał ekstradycji! Polski Sąd oddalił żądanie.

 3. dopowiem…nauczycielka powiadomiła dyrektorkę, że dziecko jest smutne (po śmierci babci miało być wesołe! -Idioci!) dyrektorka powiadomiła opiekę społeczną a opieka umieściła dziecko w placówce zamkniętej (bez sądowego postanowienia -takie mają przepisy!) Taka poprawność i humanitaryzm…Breivik zabił 70 osób i dostał 21 lat więzienia. Dbają o oprawców !

 4. jaka jest granica pomiedzy dobem i zlem ,olewanie rodzicow od najmlodszych lat,
  dzieci w wielkim procencie sa od samotnych matek, ktore nie daja sobie rady z ich wychowywaniem ,tez oczekiwania rodzicow wobec dzieci sa do przesady ,ich dzieci beda gwiazdowac w sporcie ,filmach ,albo beda naukowcami,,uczenia dzieci egoizmu i cynizmu ,cwaniakowania , zycia na cudzy koszt lub z socjalu, tu darmoszka i tam darmoszka ,to po co sie edukowac itd,
  to rodzice sa odpowiedzialni za to jakie ich dzieci beda ,ambitne czy bandziory lub nastawione na wlasne korzysci i wygode, starzy kupia mi auta,, dom ,biznes ,albo sam od nich wycisne jak nie prosba to grozba..

 5. Efekt wychowania bezstresowego ( czyli braku wychowania).Jezeli dziecko od najmlodszych lat nie jest uczone szacunku do innych ludzi ,systematycznosci i pracy nad soba a wychowuje je ulica ,koledzy ,telewizja i internet ,jezeli uczy sie postawy konsumpcyjnej zamiast empatii ,nie czuje nad soba autorytetu i silnej osobowosci to potem takie sa efekty.Wychowanie dziecka to jest ciezka praca nad jego rozwojem intelektualno- emocjonalnym, to nauka wzorcow zachowan i ich korekta .Jezeli ktos uwaza ,ze wychowanie dziecka polega na postawieniu cieplej michy pod nos ,zakupach i ciaglym spelnianiem co raz to nowych zachcianek to grubo sie myli.

REKLAMA

2131847745 views

REKLAMA

REKLAMA

2131847760 views

REKLAMA

REKLAMA

2133644080 views

REKLAMA

2131847770 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131847773 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131847777 views