REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRusza budowa domów na południu i zachodzie Chicago

Rusza budowa domów na południu i zachodzie Chicago

-

Burmistrz Lori Lightfoot przedstawiła w poniedziałek nowy program, w ramach którego powstanie 250 przystępnych cenowo domów.

W ramach programu spółka joint venture Reclaiming Communities zbuduje 250 przystępnych cenowo domów na pustych działkach na południu i zachodzie miasta, począwszy od North Lawndale.

REKLAMA

Działki pod budowę domów należą do miasta, ale wkrótce zostaną sprzedane spółce za kwotę symbolicznego dolara za jedną działkę. Dzięki temu oraz sposobowi finansowania budowy domów i dotacji stanowej, jaką przyznał parlament Illinois w ubiegłym roku (30 tys. dolarów na jednego właściciela), domy będą mogli kupić członkowie społeczności mniejszościowych.

Według burmistrz Lori Lightfoot posiadanie domu jest dla wielu członków społeczności kolorowych „nieuchwytnym marzeniem”, a program może pomóc budować im stabilność finansową i bogactwo pokoleniowe, które z kolei pomoże „ulepszyć społeczności od wewnątrz na wiele lat” i będzie przeciwdziałać przemocy.

„Wpływ, jaki posiadanie domu ma na budowanie bogactwa pokoleniowego, jest korzyścią, której zbyt długo odmawiano wielu naszym czarnoskórym i brązowym mieszkańcom na południu i zachodzie miasta  – nie tylko ze względu na historyczne praktyki dyskryminacyjne w zakresie mieszkalnictwa, ale także ze względu na obecny brak kredytów i inwestycji” – powiedziała komisarz Departamentu Mieszkalnictwa Marisa Novara. „To partnerstwo jest krokiem w kierunku naprawienia szkód międzypokoleniowych”.

Miejscowy radny Michael Scott Jr. z 24. okręgu miejskiego przeznaczy na budowę domów 5,3 mln dolarów z inwestycyjnego funduszu rezerw podatkowych (tax-increment financing district).

Celem programu Reclaiming Communities jest budowa 1000 domów w North Lawndale i kolejne 1000 domów w Roseland. W obydwu rejonach wiele jest pustych i opuszczonych nieruchomości, a banki udzielają w tych rejonach niewiele kredytów na zakup domów.

Lightfoot podkreśliła, że wszystkie działania są częścią szerszej inicjatywy INVEST South/West, która docelowo na działania rozwojowe na południu i zachodzie miasta przeznaczy 750 mln dol.

Budowa około 250 domów potrwa od półtora roku do dwóch lat. Dwa domy modelowe są już w budowie.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2119184385 views

REKLAMA

2119184479 views

REKLAMA

REKLAMA

2120980833 views

REKLAMA

2119184548 views

REKLAMA

2119184604 views

REKLAMA

2119184648 views