REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rowerzysta potrącony w River North

Rowerzysta potrącony w River North

-

32-letni rowerzysta został potrącony w nocy z poniedziałku na wtorek w dzielnicy River North w północnej części miasta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

32-letni mężczyzna, którego personalia nie zostały ujawnione, około godz. 1.15 am poruszał się w towarzystwie kobiety rowerem wypożyczonym z chicagowskiej sieci Divvy, kiedy w okolicy 400 West Grand Avenue w River North został potrącony przez rozpędzone auto ciemnego koloru, prawdopodobnie marki Honda lub Toyota. Ofiara wypadku przetransportowana została w stanie krytycznym do Northwestern Memorial Hospital. Towarzyszącej mu kobiecie nic się stało.

Policja poszukuje sprawcy, który po spowodowaniu wypadku, oddalił się w kierunku zachodnim. Kamery monitoringu zarejestrowały moment kolizji: potrącony rowerzysta zbytnio oddalił się od krawężnika w kierunku środka jezdni, a jadący ze sporą prędkością sedan najechał na niego o centymetry mijając kobietę.

Lokalni stróże prawa nawołują miłośników dwóch kołek do zachowania szczególnej ostrożności, gdyż sezon letni w pełni, a natężenie ruchu rowerowego na ulicach Chicago powoduje wzrost wypadków z udziałem rowerzystów, często ze skutkiem śmiertelnym.

(ar)

fot.Tony Webster/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks