REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rosną wskaźniki zachorowalności wśród Millenialsów

Rosną wskaźniki zachorowalności wśród Millenialsów

-

W Chicago obserwuje się wzrost zachorowań na koronawirusa u młodych ludzi w wieku od 18 do 29 lat.

Pokolenia Z i Millenialsi odnotowują obecnie najwyższe dzienne wskaźniki zachorowań na koronawirusa w mieście, głównie w Lincoln Park i New City – poinformowała chicagowska komisarz ds. zdrowia publicznego dr Allison Arwady podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Młodzi ludzie mają najwyższą średnią dzienną zachorowań w porównaniu z innymi grupami wiekowymi – według danych miejskich około 56 osób z tej grupy wiekowej uzyskuje pozytywny wynik każdego dnia. Grupa wykazuje również najwyższy wskaźnik dodatni na poziomie 6 proc., nastolatki uzyskują wynik na poziomie 5,7 proc.

Dr Arwady przypomina młodym ludziom, że nadal muszą stosować dystansowanie społeczne, również ze względu na możliwość przeniesienia choroby na osoby starsze. „Młodsze osoby są w pełni zdolne do przeniesienia tej choroby na osoby w starszych kategoriach wiekowych, na osoby cierpiące na ukryte schorzenia” – powiedziała dr Arwady, która potwierdziła również, że miasto planuje przeprowadzić kampanię edukacyjną skierowaną do młodych ludzi.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks