REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rodzice uczniów domagają się przeniesienia ks. Nowaka podejrzanego o molestowanie

Rodzice uczniów domagają się przeniesienia ks. Nowaka podejrzanego o molestowanie

-

Dwóch księży z zarzutami napastowania seksualnego dzieci i osób niepełnosprawnych jest sąsiadami gimnazjum w Naperville. Zaprotestowali rodzice uczniów i władze miasta. Podjęto starania o przeniesienie duchownych, Jamesa Nowaka i Richarda Jacklina, do innej lokalizacji.

Kennedy Junior High sąsiaduje z posesją Saint John Vianney Villas, domu spokojnej starości dla księży, w którym mieszkają obaj duchowni o podejrzanej przeszłości – Richard Jacklin i James Nowak. Z tego względu już od pierwszego dnia zajęć szkolnych na terenie placówki będą znajdować się dodatkowe patrole policji.

REKLAMA

81-letni Nowak jest na czarnej liście diecezji Joliet, na której znajdują się księża pedofile z zarzutami wykorzystywania dzieci. Jest on wymieniony w dokumentach polubownego sfinalizowania cywilnej sprawy sądowej przez diecezję Joliet, która w związku z molestowaniem dzieci przez księży wypłaciła ofiarom odszkodowania na kwotę 4 mln dol. Nowak był jednym z pięciu księży, którym zarzucano napastowanie seksualne chłopców w powiatach Will i DuPage od 1960 roku do końca lat 80.

67-letni Jackson jest oskarżony w sprawie karnej o seksualne wykorzystanie osoby niepełnosprawnej i wkrótce stanie przed sądem.

W ostatnich dniach diecezja Joliet kontynuowała rozmowy na temat przeniesienia obu księży do innej lokalizacji, znajdującej się w przepisowej odległości od placówek oświatowych i wychowawczych.

(ao)

fot.tunnelarmr/Flickr

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks