REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRod Blagojevich zgłosił się do więzienia. Pozostanie tam przez 14 lat

Rod Blagojevich zgłosił się do więzienia. Pozostanie tam przez 14 lat

-

„To ciężka i ciemna podróż” – powiedział były gubernator Illinois Rod Blagojevich na dzień przed rozpoczęciem odbywania kary 14 lat więzienia. W czwartek w południe skazany za korupcję polityk stawił się w zakładzie karnym w Kolorado. Od dziś Balgojevich jest więźniem numer 40892-424. 

fot. Były gubernator Rod Blagojevich

Na dzień przed terminem rozpoczęcia 14-letniej odsiadki Rod Blagojevich po raz ostatni zwrócił się do zebranych przed jego domem dziennikarzy i garstki zwolenników, przekonanych o jego niewinności. Polityk, u którego boku stała żona Patty i młodsza z córek nie krył, że czuje się rozgoryczony perspektywą 14 lat spędzonych za kratkami, z dala od rodziny.

REKLAMA

Zobacz: Były gubernator Illinois, Rod Blagojevich posiedzi 14 lat

W czwartek rano Rod Blagojevich wsiadł na pokład samolotu, który zabrał go do zakładu karnego w Littleton w Kolorado. Polityk spędzi tam co najmniej 12 lat, czyli 85 proc. zasądząnej kary. W drodze do zakładu karnego byłemu gubernatorowi towarzyszyli jego prawnicy.

Rod Blagojevich, czyli więzień numer 40892-424 będzie miał prawo do 300 minut rozmów telefonicznych w miesiącu i do odwiedzin, ale tylko pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem. W więzieniu w Littleton na dalekich przedmieściach Denver Rod Blagojevich celę będzie dzielił z trzema innymi więźniami. Były gubernator będzie za kratkami pracować, najpewniej przy myciu toalet lub w więziennym ogrodzie, zarabiając 12 centów za godzinę. Polityk będzie miał do dyspozycji siłownię i spory spacerniak, a także świetlicę, w której będzie mógł zagrać w bilard z odsiadujacym w tym samym miejscu karę 24 lat wiezienia, byłym prezesem Enronu Jeffem Skillingiem. Większość współwięźniów nie stanowi już tak elitarnego towarzystwa. To głownie dealerzy narkotyków, a także osoby skazane za morderstwa. W Federal Correctional Institution Englewood przebywa łącznie około tysiąca wieźniów

Zobacz: Wyrok w sprawie byłego gubernatora Illinois: winny 17. zarzutów

Były gubernator Illinois zapowiedział: „Będziemy składać apelację. Mam wielką wiarę i ufność w tę apelację i mimo, iż moja wiara była wystawiana na wyzwania, ciągle wierzę, że to jest Ameryka, kraj w którym rządzą zasady i prawo”.

W czwartkowy poranek były polityk, zanim wyruszył na lotnisko O’Hare skąd odleciał do Kolorado, powiedział do zgromadzonych przed jego domem reporterów: „powiedzenie 'do widzenia’ jest dla mnie jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu”. „Opuszczam Chicago z ciężkim sercem i czystym sumieniem” – dodał polityk.

in

17 KOMENTARZE

  • Parafianinie, a skad masz takie wiadomosci o Hitlerze?Przeciez to byl sobowtor, ktorego zabito, a sam Hitler uciekl do Argentyny i tam dozyl spokojnej starosci.

  • to ma tyle z faktami wspolnego co i wasza – jehowych biblia z jej wiernym tlumaczeniem ….moze to ci sami „specjalisci” sa autorami obydwu „prac naukowych” 🙂
   p.s
   czy ty mnie przypadkiem nie masz ignorowac? jesli ci kogos do dyskusji brakuje smialo zadawaj pytania drugiemu sekciarzowi, on ostatnio szczurzy pod nickiem „pepe” albo pieska sobie kup….

  • ignoruje cie, ale nie znaczy to ze czasem z nudow wyprostuje twoje bledne myslenie i wiedze.

  • Witam.
   Hitler uciekł do Hiszpani i był ogrodnikiem w posiadłości gen Franko, dlatego wybudowano wysoki na kilka metrów mur. Taka ciekawostka z lat 60-tych. Nie dawno poszła w świat następna, był rolnikiem w Brazylij.Uprawiał tą rolę i umarł, kiedy też nikt nie wie. Bazuję tylko na faktach potwierdzonych przez miarodajne żródła, te przytoczone niestety nie są.

  • no nie, nie kłamcie i nie przeinaczajcie faktów historycznych. Hitler najpierw posłał do Szkocji Rudolfka Hessa by mu tam przygotował kryjówkę i do tej por, od kwietnia 1945 roku ukrywa się w głebinach jeziora Loch Ness. W zbliżeniu fotograqfii tego stwora widać wyraźnie wąsik….

 1. Były gubernator Illinois zapowiedział: “Będziemy składać apelację. Mam wielką wiarę i ufność w tę apelację i mimo, iż moja wiara była wystawiana na wyzwania, ciągle wierzę, że to jest Ameryka, kraj w którym rządzą zasady i prawo”.CO IN ZA BZDURY GADA WPIERW BRAL A TERAZ NA LITOSC BIERZE ZALOSNY KLIENT

REKLAMA

2095964296 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964530 views

REKLAMA

2097760926 views

REKLAMA

2095964679 views

REKLAMA

2095964781 views

REKLAMA

2095964892 views