REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rocznica ataków 9/11 upamiętniona w Chicago

Rocznica ataków 9/11 upamiętniona w Chicago

-

Nigdy nie zapomnimy osób i przedstawicieli służb pierwszego reagowania, którzy stracili swoje życie 11 września 2001 roku oraz bohaterskich żołnierzy poległych poza granicami kraju. Zawsze będziemy oddawać im cześć – mówił podczas wtorkowych uroczystości Pat Quinn. Gubernator Illinois ustanowił 11 września 2013 roku Dniem Patrioty oraz Narodowym Dniem Służby i Pamięci.

Gubernator Pat Quinn podczas uroczystego otwarcia wystawy w Columbia College Chicago  fot. A. Baraniak
Gubernator Pat Quinn podczas uroczystego otwarcia wystawy w Columbia College  Chicago fot. A. Baraniak

REKLAMA

Pat Quinn z okazji 12. rocznicy  zamachów na WTC i Pentagon otworzył  w Columbia College Chicago wystawę zatytułowaną „Portret żołnierza”.

Ekspozycja poświęcona jest nie tylko ofiarom tragicznych wydarzeń z 2001 roku, ale również amerykańskim żołnierzom, którzy stracili życie w Iraku (4 486)  i Afganistanie (2 070). Składają się na nią portrety poległych żołnierzy pochodzących z Illinois, wykonane przez artystę plastyka Camerona Schillinga. Wystawa z Columbia College pojedzie do Lincoln Log Cabin w Lerna, gdzie będzie prezentowana od 16 września do 5 października.

W najbliższym, weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego” powrócimy do tragicznych wydarzeń sprzed 12 lat. Stanisława i Jan Olender z Chicago opowiedzą o swojej córce Krystynie, która zginęła w jednym z wieżowców WTC.

Przypomnimy także relację pilota Air Force One, pułkownika Marka Tillmana, który pamiętnego dnia siedział za sterami prezydenckiego samolotu, na pokładzie którego znajdował się George Bush. Tego dnia, jak mówi, słowa „chronić prezydenta” miały zupełnie inne znaczenie niż kiedykolwiek w historii USA…

(mb)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks