REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Robert Kaminski kontra niebezpieczna szczotka do grilla

Robert Kaminski kontra niebezpieczna szczotka do grilla

-

Robertowi Kaminskiemu z Michigan, który przypadkowo połknął metalowy włosek z drucianej szczotki do czyszczenia grilla, nie udało się przekonać sądu apelacyjnego do wznowienia przegranej wcześniej sprawy przeciw firmie z Illinois, producentowi narzędzia.

Mieszkaniec Górnego Półwyspu Michigan oskarżył producenta szczotki – The Libman Company z siedzibą w Arcola w Illinois – o zaniedbanie po tym, jak w 2014 r. przeszedł operację usunięcia metalowego włoska pochodzącego ze szczotki do grilla. Według Kaminskiego ciało obce w organizmie spowodowało u niego wzdęcia, uszkodzenie jelit i inne problemy zdrowotne.

Federalny sąd apelacyjny orzekł na korzyść firmy, utrzymując w mocy wyrok sędziego Roberta Jonkera, zdaniem którego szczotka jest prostym narzędziem, które nie stanowi niebezpieczeństwa, w związku z tym producent nie miał obowiązku wydawania specjalnych ostrzeżeń.

Według sądu Kaminski mógł powołać się tylko na parę innych przypadków obrażeń spowodowanych użyciem szczotki do grilla firmy Libman i nie były one dobrym argumentem na rzecz kontynuowania sprawy.

(jm)

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks