REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRichard Daley i Bobby Rush poparli Emanuela

Richard Daley i Bobby Rush poparli Emanuela

-

Burmistrz Rahm Emanuel w minionych czterech latach wielokrotnie krytykował swego poprzednika, jednak rzadko wymieniał go z nazwiska. Tymczasem Richard M. Daley oficjalnie poparł kandydaturę Emanuela na drugą kadencję.

− Rahm ciężko pracuje wykonując pracę, o której wiem, że jest niełatwa. Uważam, że zasługuje na następne cztery laty, co pozwoli wzmocnić miasto, które wszyscy kochamy − stwierdza Daley w oświadczeniu wydanym przez jego byłą rzeczniczkę Katten Muchin Rosenman.

REKLAMA

Obaj politycy w minionym tygodniu zjedli wspólnie lunch, jednak wiadomość o poparciu została podana do wiadomości publicznej dopiero w poniedziałek.

− Rahm od dawna uważa byłego burmistrza za swego mentora, uznając za zaszczyt zdobycie jego poparcia − oświadczył rzecznik kampanii Emanuela Steve Mayberry.

Urzędujący burmistrz zdobył ponadto niespodziewane poparcie  kongresmena Bobby’ego Rusha, który jeszcze przed kilkoma miesiącami przekonywał, że należy znaleźć “alternatywnego kandydata”.

W przemówieniu wygłoszonym w południowej dzielnicy miasta Rush oświadczył, iż “nie jest już więcej niezdecydowany” w kwestii wyboru burmistrza. − Wyrażam dzisiaj swe pełne poparcie dla Rahma Emanuela na stanowisko burmistrza Chicago − powiedział demokratyczny polityk. Decyzję tę zgromadzona publiczność przywitała oklaskami.

− Jestem  zadowolony z poparcia niezdecydowanego jeszcze do niedawna wyborcy − skomentował Rahm Emanuel. (ak)

Na zdjęciu: Od lewej: Bobby Rush i Richard M. Daley poparli kandydaturę Rahma Emanuela na burmistrza Chicago fot.Tannen Maury/EPA

REKLAMA

2128641640 views

REKLAMA

REKLAMA

2128641656 views

REKLAMA

REKLAMA

2130437976 views

REKLAMA

2128641666 views

REKLAMA

2128641670 views

REKLAMA

2128641674 views