REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rezygnacja głównego inspektora szkolnictwa

Rezygnacja głównego inspektora szkolnictwa

-

Główny inspektor chicagowskiego szkolnictwa (CPS) Nicholas Schuler niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska. Swoją decyzję ogłosił w poniedziałek.

Jego biuro, według przepisów stanowych niezależne od zarządu szkół publicznych, odegrało kluczową rolę w ujawnieniu wielu nieprawidłowości w chicagowskim szkolnictwie publicznym (Chicago Public Schools, CPS).

REKLAMA

2147483647 clicks

Niedawno Schuler zdemaskował skandal związany z molestowaniem seksualnym w chicagowskich szkołach publicznych, a wcześniej korupcję w CPS, w wyniku czego dwóch szefów oświaty utraciło stanowiska. Ostatnio jednak sam Schuler spotkał się z zarzutami tworzenia w pracy toksycznej atmosfery. Media amerykańskie cytują anonimowe źródła bliskie CPS, które mówią o toczącym się od pół roku śledztwie w tej sprawie. CPS odmawia komentarza w tej sprawie.

W poniedziałek Schuler odmówił komentarza innego niż ten, że jest dumny z pięcioletniej pracy i osiągnięć biura. W środę przyznał się do bycia szefem „wymagającym”, „niecierpliwym”, twardym dla swoich pracowników. Ale jednocześnie zaprzeczył zarzutom, jakie anonimowo miał mu postawić jeden z podwładnych, że Schuler „wytworzył toksyczną atmosferę w miejscu pracy”.

„Byłem wymagającym i często niecierpliwym szefem, i mocno prowadziłem moich pracowników, czasami zbyt mocno, aby osiągnąć to, co osiągnęli” – powiedział Schuler. „Moje mocne zarządzanie prowadziło do skarg pracowników, z których część, jak myślę, była uzasadniona” – dodał.

Potwierdził również informację, że o rezygnację poprosiła go burmistrz Lightfoot po otrzymaniu niezależnej opinii z zewnętrznej firmy prawniczej, która była wynajęta do zbadania sprawy. Schuler ustąpił dwa lata przed upływem kadencji. Będzie pracował do końca lutego.

W związku z jego rezygnacją, burmistrz Lori Lightfoot wydała oświadczenie, w którym czytamy, że burmistrz dziękuje Schulerowi za lata oddanej pracy na rzecz szkolnictwa publicznego i miasta oraz, że biuro burmistrza niezwłocznie rozpocznie poszukiwanie nowego głównego inspektora CPS. Według przepisów, burmistrz powołuje inspektora na czteroletnią kadencję.

(kk)

REKLAMA

2131374431 views

REKLAMA

REKLAMA

2131374446 views

REKLAMA

REKLAMA

2133170766 views

REKLAMA

2131374456 views

REKLAMA

2131374459 views

REKLAMA

2131374463 views